W nawiązaniu do artykułu projekty pokoi dla dzieci zdjęcia, podpowiadamy, o czym pamiętać podczas urządzania pokoju dziecinnego.

Aranżacja pokoju dziecka to jedynie z pozoru łatwe i przyjemne zadanie. W praktyce okazuje się, że bardzo ciężko jest połączyć potrzeby i oczekiwania dziecka oraz możliwości rodzica w jedną i pasującą każdej ze stron całość. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, zabierając się za remont oraz kupując niezbędne meble i dodatki do pokoju Twojego dziecka.

Zobacz także: Mała kuchnia w bloku zdjęcia – ciekawe rozwiązania do kuchni

Jak urzadzic pokoj dziecięcy?

Po pierwsze: bezpieczeństwo

O bezpiecznej przestrzeni dla dziecka, myślimy najczęściej urządzając pokój dla noworodka. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie także podczas aranżacji pokoju przedszkolaka i nastolatka. Oczywiście w zależności od wieku dziecka ogólne pojęcie „bezpiecznej przestrzeni” będzie oznaczało coś całkiem innego.

Pokoje dziecięce inspiracje – niezależnie od tego, ile Twoje dziecko ma lat, musisz zadbać o dobór odpowiednich (czytaj zdrowych) materiałów wykończeniowych do jego pokoju. Bezpieczeństwo Twojego dziecka, zapewni antyalergiczna i zmywalna farba, łatwe w czyszczeniu tekstylia, a także meble, które zostały wykonane z przyjaznych dziecku materiałów.

Może Cię zainteresować: Krótkie modne fryzury damskie

Po drugie: dopasuj wystrój pokoju do wieku dziecka

Chcesz urządzić pokoik dla dziecka, który posłuży mu od urodzenia, do pełnoletności? Oczywiście istnieją rozwiązania, które sprawiają, że wnętrze będzie stopniowo dopasowywało się do potrzeb dziecka, ale to nie wszystko – spore oszczędności podczas zakupu podstawowego wyposażenia generuje kreatywność rodziców. Pamiętaj, że lepiej jest kupić komplet mebli w kolorze białym i stopniowo zmieniać ich wygląd za pomocą farb, niż kupić meble na rok, lub dwa, tylko dlatego, że zdobią je śliczne słoniki, czy bajkowe postacie, które tak naprawdę podobają się jedynie rodzicom.

Z tej samej kategorii: Projekty pokoi dla dzieci zdjęcia

Po trzecie: funkcjonalność

Mały pokój dla dziecka. Kto powiedział, że funkcjonalne pokoje muszą być nudne? O funkcjonalności warto myśleć nie tylko, urządzając pokój dla dwójki dzieci. Funkcjonalność w przypadku pokoju dziecinnego to przede wszystkim wielofunkcyjne meble, które można zmieniać wraz z rosnącymi potrzebami dziecka. Warto także zadbać o wydzielenie ułatwiających koncentrację stref, czyli strefy do spania, zabawy oraz nauki, dzięki czemu nawet małe wnętrze stanie się miejscem, gdzie dziecko będzie mogło spędzać czas na wiele różnorodnych sposobów.

Po czwarte: kolorystyka

Kolor pokoju – w sklepach znajdziesz tysiące odcieni farb oraz wzorów tapet, jednak czasami warto postawić na tradycyjne rozwiązania i zastosować neutralne kolory pokoi dla dzieci. Decydując się na ściany w odcieniach bieli, szarości, czy delikatnych pastelowych barw, zyskasz możliwość dowolnego urozmaicania przestrzeni kolorowymi meblami i dekoracjami. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku i co ważne, pozwala uniknąć sytuacji, w której nadmiar bodźców będzie dekoncentrował dziecko i w negatywny sposób wpływał na jego samopoczucie.

Z losowo wybranej kategorii: Coca cola zawartość cukru

Po piąte: dopełniające całości dekoracje

Dekorowanie pokoju. Dzieci szybko rosną i równie szybko zmieniają się ich potrzeby oraz gusta. W przypadku urządzania pokoju dla niemowlaka możesz wykorzystać dekoracje w kolorze czarnym i czerwonym, które doskonale stymulują rozwój zmysłu wzroku u dziecka oraz wzory w postaci pasów, szachownicy, czy zygzaków. Gdy Twoje dziecko podrośnie, szybko zmienisz wystrój pokoju poprzez zmianę elementów dekoracyjnych np. tapety, dywanu, poduszek i zasłon na inne.