Czym różni się podkład od kremu BB? Dowiedz się więcej o tych dwóch kosmetykach i poznaj podobieństwa i różnice między nimi. Oba produkty nadają twarzy piękny wygląd i dodają blasku, więc są niezbędne w każdym makijażu.

Zalety kremów BB

Krem BB jest znacznie lżejszy od standardowego podkładu, a co za tym idzie – słabiej kryje. Krem BB będzie dobrym rozwiązaniem dla młodych dziewczyn, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z makijażem i chcę postawić na naturalny efekt. Krem BB sprawdzi się też u kobiet, których skóra nie sprawia dużych problemów i jest gładka, wtedy krem BB będzie jedynie służył do ujednolicenia koloru skóry.

Zobacz też: Trendy na wiosnę – uroda

Krem BB jest też dobrym pomysłem dla każdego na upalne lato, kiedy nie chcemy nakładać na twarz ciężkich podkładów, które spływają przy wysokich temperaturach. Krem BB poleca się też wszystkim kobietom, którym zależy na bardzo delikatnym i naturalnym makijażu twarzy.

Krem BB jest połączeniem delikatnego podkładu oraz kremu, więc dodatkowo nawilży i wypielęgnuje naszą cerę. Najlepiej wybierać kremy BB dopasowane do kolorytu naszej cery oraz te, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Możemy wybrać różne rodzaje kremu BB , jeśli mamy tłustą cerę postawmy na ten matujący, a jeśli normalną lub suchą, to wybierzmy nawilżający lub rozświetlający.

Warto przeczytać: Pokruszony puder – jak naprawić?

Dla kogo lepszy będzie podkład?

Podkład to zdecydowanie cięższy kosmetyk o bogatszej formule. Podkład ma duże właściwości kryjące, jednak nie spełnia już funkcji kremu jak krem BB. Pod podkład należy nałożyć jakąś bazę lub krem nawilżający. Podkład sprawdzi się u kobiet, które mają cerę z niedoskonałościami, przebarwieniami itd., będzie też dobrym rozwiązaniem na imprezy i wielkie wyjścia, ponieważ daje lepszy efekt kryjący.

Jeśli chodzi o wybór podkładów, to mamy duże pole – możemy wybrać przeciwzmarszczkowy, matujący, rozświetlający, matujący czy nawilżający w zależności od potrzeb skóry. Podkład możemy aplikować na skórę przy pomocy rąk lub za pomocą specjalnego pędzla lub gąbeczki do nakładania podkładu. Podobnie postępujemy w przypadku nakładania na twarz kremu BB.