Nietrzymanie moczu to przykra w swoich skutkach dolegliwość, z którą na co dzień zmaga się ogromna liczba seniorów. Choć na jej wystąpienie często narażone są także osoby młode, niestety najczęściej pojawia się w podeszłym wieku. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Wspólnym mianownikiem, który występuje u każdego pacjenta cierpiącego na NTM jest wstyd i ciągły strach przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji. A to nie jedyne przykre następstwa, z którymi muszą się zmierzyć chorzy na NTM. Jak pomóc seniorowi z nietrzymaniem moczu i jak zmniejszyć odczuwany przez niego dyskomfort?

Problemy podeszłego wieku…

Starość i związane z nią procesy zachodzące w organizmie człowieka niosą ze sobą szereg następstw, w wyniku których pogorszeniu ulega ogólny stan zdrowia osób starszych. Zjawisko to dotyczy każdej sfery funkcjonowania organizmu. Jeśli dodatkowo osoba starsza cierpi na przewlekłe choroby w wyniku czego jej kondycja się pogarsza, wówczas każda dolegliwość współistniejąca staje się źródłem dodatkowego dyskomfortu. Przykładem jednej z nich jest nietrzymanie moczu, czyli utrata kontroli nad pęcherzem.

NTM u osób starszych najczęściej rozwija się na skutek osłabienia siły dna mięśni miednicy będącego naturalną konsekwencją procesów starzenia się organizmu. Wśród czynników sprzyjających jej występowaniu wymienia się także przerost gruczołu krokowego u mężczyzn oraz przebyte ciąże i porody u kobiet. W konsekwencji rozwoju schorzenia może dochodzić do mimowolnego, odbywającego się poza kontrolą chorego oddawania coraz większych ilości moczu. Zdarza się, że w ten sposób zostaje opróżniony niemal cały pęcherz. Początkowo do tak kłopotliwych sytuacji może dochodzić w wyniku podejmowania choćby znikomego wysiłku, jaki ma miejsce podczas kasłania, czy kichania. Z czasem mocz może być oddawany w sposób niekontrolowany samoistnie, nawet podczas przebywania w pozycji leżącej.

Tak duży stopień zaawansowania dolegliwości wymaga od opiekunów osób starszych szczególnej troski o higienę intymną podopiecznych. Jednym z jej najważniejszych aspektów jest stosowanie chłonnych produktów higienicznych jakimi są pieluchomajtki. Dla seniora cierpiącego na NTM to skuteczny sposób na poprawę jakości życia i zminimalizowanie odczuwanego dyskomfortu wynikającego z utraty kontroli na pęcherzem.

Komfort i wygoda każdego dnia – pieluchomajtki dla seniora

Pieluchomajtki dla seniora to rozwiązanie zapewniające maksimum komfortu zarówno osobie starszej, jak i jej opiekunowi. Niezwykle chłonne, a przy tym miękkie i wygodne pieluchy dla dorosłych pozwalają zapewniają stopień ochrony przed przeciekaniem w każdej pozycji, także wtedy kiedy ze względu na ogólny stan zdrowia podopieczny musi większość czasu spędzać w pozycji leżącej. Ich zakładanie oraz zdejmowanie, za sprawą specjalnej budowy jest bardzo łatwe i nie wymaga wysiłku. Pieluchomajtki wykonane są z przyjaznych dla skóry miękkich materiałów, pozwalających skórze oddychać. Nie wywołują podrażnień i zapewniają przyjemne uczucie świeżości. Są dostępne w różnych rozmiarach.