Pieluchomajtki to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Pomocne są również w przypadku, gdy choroba sprawia, że nie mogą one już samodzielnie korzystać z toalety. Pieluchomajtki nie podrażniają skóry, a dodatkowo zabezpieczają ją przed wilgocią.

Kiedy warto zdecydować się na pieluchomajtki dla dorosłych?

Na pieluchomajtki warto się zdecydować w przypadku chorego, który większość czasu spędza w pozycji leżącej. Sprawdzają się szczególnie w nocy oraz podczas dalszych podróży. Są wsparciem zarówno dla osób starszych, jak i pacjentów, którzy np. w wyniku udaru utracili umiejętność trzymania moczu.

Pieluchomajtki są również doskonałą opcją dla kobiet w ciąży, które skarżą się na mimowolne opróżnianie pęcherza moczowego. Problem ten dotyczy prawie połowy ciężarnych. Choć ta dolegliwość zwykle mija po urodzeniu dziecka, warto zastosować dodatkową ochronę, aby poprawić komfort życia, a także poprawić samopoczucie przyszłych mam.

Z nietrzymaniem moczu często zmagają się również sportowcy. W tym przypadku zalecane są m.in. zabiegi operacyjne, farmakoterapia, ćwiczenia mięśni kegla oraz pieluchomajtki dla dorosłych. Ich stosowanie nie stanowi przeciwwskazań do uprawiania sportu — wręcz przeciwnie. Choć są zupełnie niezauważalne, pozwalają zupełnie swobodnie prowadzić aktywny tryb życia.

Pieluchomajtki — zalety

Pieluchomajtki nie kojarzą się już jedynie z okresem niemowlęcym. Obecnie nowoczesne rozwiązania umożliwiają bowiem stworzenie produktów doskonałych dla osób dorosłych. Dzięki nim zarówno ciężko chorzy pacjenci w młodym wieku, jak i seniorzy czują się bezpiecznie, a co za tym idzie — mogą też spędzać czas na zewnątrz bez obaw o nagłą potrzebę skorzystania z toalety.

Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych pozwalają nawet na kilkugodzinne użytkowanie — w zależności od ilości wypijanych płynów oraz wydalanego moczu. Ponadto chory nie musi martwić się o nieprzyjemny zapach, ponieważ jest on maskowany. Dodatkowo produkty te zapewniają poczucie suchości, są elastyczne i nie krępują ruchów.

Pieluchomajtki dla seniorów dbają także o swobodny, nieograniczony przepływ powietrza. To istotna zaleta, ponieważ bezpośrednio wpływa na zmniejszenie ryzyka powstawania nieprzyjemnych, bolesnych odparzeń czy podrażnień. Pieluchomajtki zapobiegają również wysuszaniu narażonych miejsc, a co za tym idzie — sprawdzają się w przypadku delikatnej, zmęczonej skóry.

Pieluchomajtki — jak wybrać rozmiar?

Wybór odpowiedniego rozmiaru pieluchomajtek może być skomplikowany — szczególnie w przypadku osób starszych i bardzo schorowanych. Należy jednak przyjąć, że dobiera się je w ten sam sposób, co zwykłe spodnie. Aby ułatwić to zadanie, warto zmierzyć obwód bioder przyszłego użytkownika. Pozwala to zmniejszyć ryzyko zakupu niewłaściwie dobranych pieluchomajtek oraz ich przeciekania w przyszłości.