Pęcherz moczowy zapalenie. Problemy z pęcherzem to typowo kobieca dolegliwość, która bardzo często dokucza latem. Jakie są przyczyny zapalenia pęcherza moczowego i jak szybko pozbyć się dokuczliwych objawów?

Przeczytaj także: Co to jest manicure hybrydowy?

Zapalenie ukladu moczowego znacznie częściej przytrafia się kobietom ze względu na szczególną budowę anatomiczną. Niestety wszelkim infekcjom pęcherza u kobiet sprzyja bliskie usytuowanie odbytu oraz cewki moczowej, przez co bakterie kałowe, a to one w szczególności przyczyniają się do rozwoju infekcji, mogą bez problemu przedostać się do dróg moczowych.

Przyczyny zapalenia pęcherza

Jedną z najczęstszych przyczyn zapalenia pęcherza moczowego jest zakażenie bakteriami E.Coli, które naturalnie występują w ludzkim organizmie. Infekcji sprzyja brak odpowiedniej higieny, zwłaszcza w czasie menstruacji, uprawianie seksu bez zabezpieczenia, częste korzystanie z toalet publicznych, pływalni i sauny, a także wyziębienie organizmu, spowodowane odsłanianiem pleców i brzucha zimą oraz siedzeniem na mokrym podłożu i noszenie mokrego kostiumu kąpielowego latem.

Może Cię zainteresować: Tabletki Zelixa sprzedam

Częstą przyczyną infekcji dolnych dróg moczowych jest także osłabienie organizmu spowodowane innymi chorobami. Dolegliwość ta daje o sobie znać także w ciąży – w tym szczególnym okresie, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia środkami dostępnymi bez recepty oraz ziołami.

Pęcherz moczowy zapalenie objawy

Jeżeli dokucza Ci ból w podbrzuszu, częste parcie na pęcherz oraz pieczenie bądź swędzenie podczas oddawania moczu, to najprawdopodobniej cierpisz właśnie na zapalenie pęcherza. Choroba ta może z początku przebiegać także bez żadnych objawów, dlatego warto bacznie obserwować swój organizm i szybko reagować na każdą nieprawidłowość np. konieczność częstszego niż zwykle korzystania z toalety.

Pęcherz moczowy zapalenie leczenie

W początkowej fazie choroby możesz próbować walczyć z zapaleniem pęcherza na własną rękę. Pamiętaj jednak, że zakażenie dróg moczowych może wymagać wykonania badania moczu i ewentualnej antybiotykoterapii, dlatego jeżeli dolegliwości nie ustąpią w ciągu kilku dni, skontaktuj się z lekarzem. W przypadku kobiet ciężarnych lub podejrzewających ciążę, konsultacja lekarska jest priorytetem, gdyż stosowanie leków bez recepty w ciąży, może zagrozić zdrowiu i życiu dziecka podobnie jak sama infekcja.

Z losowo wybranej kategorii: Ranking środków wybielających zęby

Jednym ze skuteczniejszych leków na zakażenie dolnych dróg moczowych, które są dostępne bez recepty i wykazują działanie bakteriobójcze, są preparaty na bazie Furaginy. Leczenie możesz wspomagać suplementami z żurawiną i piciem soku żurawinowego. Obowiązkowym elementem kuracji jest picie dużej ilości wody, która wypłukuje baterie i poprzez swoje moczopędne działanie oczyszcza układ moczowy.

Domowe sposoby na pęcherz

Spośród wielu domowych sposobów leczenie pęcherza moczowego warto polecić picie naparów ziołowych np. z rumianku, pokrzywy skrzypu polnego i borówki brusznicy lub gotowych mieszanek na pęcherz. Ulgę podczas infekcji pęcherza przynoszą także ciepłe kąpiele oraz nasiadówki.