Olejowanie włosów to doskonała metoda pielęgnacji i odżywiania każdego rodzaju włosów. Sekret tkwi w dobrym wyborze olejku i dopasowaniu go do potrzeb naszych włosów. Jak właściwie olejować włosy, aby osiągnąć najlepsze efekty oraz czym kierować się przy wyborze olejku?

Który olejek najlepszy dla naszych włosów?

Do olejowania włosów można używać niemal każdego olejku naturalnego, jednak każdy z nich ma szczególe właściwości, które mogą sprawdzić się różnie na różnych typach włosów. Bez względu na rodzaj oleju zawsze warto wybierać oleje najlepszej jakości, tłoczone na zimno i nierafinowane. Oleje najlepiej przechowywać w ciemnej i zamkniętej butelce w chłodnym miejscu.

Zobacz też: Cienkie włosy porady

Olej kokosowy

Właściwości dla włosów: Olej koksowy odbudowuję strukturę włosów, regeneruje je i odżywia. Olej ten działa też dobrze na skórę głowy, może pomóc w walce z łupieżem lub wypadaniem włosów.

Dla jakich włosów? Sprawdzi się na włosach niskoporowatych, czyli mało problematycznych i zadbanych, które potrzebują pielęgnacji i odżywienia.

Olej rycynowy

Właściwości dla włosów: Olej rycynowy jest bardzo tani i znany z pozytywnych właściwości dla włosów już od lat. Olej jest niezwykle bogaty w kwasy tłuszczowe omega, które regenerują włosy i je odżywiają. Zawiera też witaminy A i E, które są nazywane witaminami młodości.

Dla jakich włosów? Najlepiej sprawdzi się na włosach średnioporowatych, czyli włosy, na których zaczynają być widoczne oznaki zniszczenia, które wymagają regeneracji i są przesuszone, matowe i mają rozdwojone końcówki

Olej lniany

Właściwości dla włosów: Olej lniany zawiera cenne kwasy tłuszczowe, które sprawiają, że włosy odzyskują swój blask i miękkość. Olej lniany przyspiesza również porost włosów, scala zniszczone i rozdwojone końcówki, nawilża włosy oraz przywraca im witalność.

Warto przeczytać: Dieta na mocne włosy

Dla jakich włosów? Sprawdzi się na włosach wysokoporowatych, czyli bardzo problematycznych. Włosy wysokoporowate są zniszczone, szorstkie, rozdwojone i bardzo przesuszone. Często ich posiadaczki mają włosy kręcone lub zniszczone przez liczne koloryzacje i inne zabiegi.

Jak prawidłowo olejować włosy?

Olejować włosy można na rożne sposoby. Możemy nakładać olej na sucho, dodawać go do maski lub odżywki lub zwilżyć włosy i dopiero nakładać olejek. Można też przygotować sobie miskę z wodą, do której wlewamy olej, a następnie zanurzać w niej włosy. Olej można nakładać na noc, a rano zmyć i wymyć włosy albo na kilka godzin w ciągu dnia.