Olejek z drzewa herbacianego to prawdziwy dar natury. Wykazuje szereg pozytywnych właściwości, zarówno dla urody, jak i dla zdrowia. Warto zaopatrzyć się w ten olejek i mieć go zawsze pod ręką, ponieważ można go wykorzystać na wiele sposobów.
Olejek jest wytwarzany z liści drzew herbacianych, które rosną w Australii i Nowej Zelandii. Mieszkańcy tamtejszych terenów od setek lat wykorzystują moc olejku herbacianego w kosmetyce i w medycynie naturalnej. Olejek ma złotą barwę i przyjemny zapach. Olejek z drzewa herbacianego zawiera w sobie szereg unikalnych substancji, są to m.in.: cyneol, pinnen oraz terpineole.
Przeczytaj również: Olej z czarnuszki egipskiej
Olejek z drzewa herbacianego jest typem olejku eterycznego, dlatego zawsze warto wybierać ten w 100 procentach naturalny i przechowywać go w suchym i chłodnym miejscu w szczelnie zamkniętej butelce. Należy też pamiętać, że olejek jest przeznaczony jedynie do stosowania zewnętrznego.
Jak już wspominaliśmy na początku, olejek z drzewa herbacianego ma wszechstronne działanie. Wykorzystuje się go przede wszystkim przy problemach skórnych. Olejek świetnie działa na wszelkie wypryski, zaskórniki oraz na wszystkie rodzaje trądzików, ale też na łuszczycę i egzemę skórną. Olejek działa też dobrze jako naturalna pomoc w zwalczaniu łupieżu i wszawicy na skórze głowy.
Ponadto, olejek jest wykorzystywany do leczenia infekcji o charakterze grzybiczym, świetnie radzi sobie jako naturalny środek do usuwania grzybicy paznokci. Oprócz tego, olejek z drzewa herbacianego wykazuje pozytywne działanie zwalczające infekcje bakteryjne, szczególnie górnych dróg oddechowych, dlatego poleca się go do aromaterapii w przypadku dolegliwości takich jak katar czy kaszel.
Warto przeczytać: Olej kokosowy zastosowanie
Olejek z drzewa herbacianego można też wykorzystać w domu, ponieważ sprawdzi się jako substancja, która pomaga pozbyć się pleśni, świetny środek zwalczający nieprzyjemny zapach (np. w szafce z butami) i produkt zwalczający owady. Olejek z drzewa herbacianego można też dodawać do naturalnych środków czystości np. uniwersalnego płynu przygotowanego z wody i octu.