Odżywka na wzrost rzęs to często jedyny sposób na poprawę wyglądu i zyskanie zalotnego spojrzenia. Niestety w przypadku pewnej grupy osób nie wszystkie kosmetyki są wskazane do stosowania. Mowa tutaj o osobach, które straciły rzęsy w wyniku chemioterapii. Jak wzmocnić i wydłużyć rzęsy po chemii?

Zobacz także: Krótkie modne fryzury damskie

Jaka odżywka do rzęs po chemioterapii?

Leczenie antynowotworowe daje efekty i pozwala na nowo cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem. Niestety agresywne leki, które niszczą komórki nowotworowe, wpływają też na komórki w pełni zdrowe i powodują osłabienie organizmu, które przejawia się między innymi utratą włosów.

Może Cię zainteresować: Odżywka do rzęs ranking

Chemioterapia wypadanie włosów

Utrata włosów w tym brwi i rzęs po chemioterapii to ogromny problem dla osoby chorej. Dobre samopoczucie psychiczne jest równie ważne dla procesu regeneracji organizmu, jak odpowiednio dobrane leczenie. Z tego względu lekarze wręcz zalecają dbanie o siebie i korzystanie z wszelkich możliwych sposobów na poprawę wyglądu zewnętrznego, który niestety zdradza chorobę. W przypadku utraty włosów sprawa jest oczywista – zawsze można założyć perukę lub atrakcyjną chustę na głowę, ale jak ukryć brak rzęs? I co najważniejsze, jak szybko odzyskać rzęsy po szczęśliwie zakończonej kuracji?

Rzęsy po chemioterapii

W przypadku trwającej kuracji antynowotworowej brak rzęs można ukryć, stosując proste w użytkowaniu rzęsy na pasku. Ten sposób jest najbezpieczniejszy w przypadku osób przechodzących chemię i w żaden sposób nie koliduje z podawanymi lekami, a daje spory komfort psychiczny. Rzęsy na pasku nie wymagają specjalnych zabiegów kosmetycznych i można je szybko zastosować także w warunkach szpitalnych.

Po zakończonym leczeniu wcale nie musisz spokojnie czekać, aż rzęsy całkowicie odrosną. Nie należy jednak w nieskończoność obciążać delikatnych i nadal słabych włosków sztucznymi rzęsami. Co więc zrobić, aby wzmocnić i wydłużyć rzęsy?

Z losowo wybranej kategorii:  Czy meridia jest skuteczna – który lek jest skuteczniejszy adipex czy meridia ?

 

Doskonałym sposobem na przyśpieszenie wzrostu rzęs po zakończeniu leczenia, jest stosowanie specjalistycznych odżywek. Ale uwaga – nie każdy z kosmetyków nadaje się dla osób po chemioterapii i zawsze należy dokładnie zapoznać się z informacjami na ten temat, które powinny być dostępne na opakowaniu konkretnego produktu.


Odżywka na wzrost rzęs dla osób po chemii powinna cechować się naturalnym składem, który nie będzie powodował podrażnień oraz żadnych skutków ubocznych stosowania takiego kosmetyku. Ważne jest też, aby produkt działał szybko i kompleksowo, efektywnie stymulując wzrost rzęs oraz zapewniając trwałe efekty stosowania.

Wśród dostępnych w sklepach odżywek do rzęs znajdziemy niewiele produktów, dedykowanych także dla osób, które zakończyły chemioterapię. Są jednak pewne wyjątki – jednym z nich jest odżywka do rzęs o nawie Miralash o wyjątkowo delikatnym, ale bardzo skutecznym działaniu. Odżywka ta pozwala zagęścić, wydłużyć oraz przyciemnić rzęsy, dzięki czemu staną się one prawdziwą ozdobą twarzy nawet w przypadku, gdy wcześniej wcale nie prezentowały się okazale.

Stosowanie dobrze dobranej odżywki do rzęs zapewni wzmocnienie rzęs, co jest niezwykle ważne w procesie ich odrastania. Dzięki odpowiednio dobranej recepturze odżywka do rzęs po leczeniu chemią pozwoli odzyskać naturalny wygląd bez ryzyka podrażnień i jakichkolwiek negatywnych skutków ubocznych.