Odżywka białkowa dla kobiet. Zastanawiasz się, czy przyjmowanie białka w proszku ma sens? Chcesz dowiedzieć się, kiedy stosować odżywki białkowe i jakie preparaty są polecane dla kobiet? Podpowiemy Ci, które białko wybrać i kiedy je stosować, aby osiągnąć konkretne cele.

Białko na co jest?

Białko to podstawowy budulec organizmu (mięśni) oraz źródło niezbędnych aminokwasów, dlatego nie może go zabraknąć w naszej codziennej diecie. Odżywki białkowe od wielu lat gościły w diecie profesjonalnych sportowców, a teraz są masowo stosowane także przez amatorów sportów siłowych i sylwetkowych oraz osoby stawiające na redukcję zbędnych kilogramów.

Niestety samo białko nie zapewni spektakularnego wzrostu masy mięśniowej, ani nie spowoduje szybkiej redukcji tłuszczu – podstawą w osiągnięciu tych celów jest odpowiednio dobrana dieta oraz ćwiczenia, które dzięki odżywkom mogą stać się bardziej efektywne.

Przeczytaj także: Feromony ranking

Białko a trening

Białko do ćwiczeń na siłowni. Białko w czasie treningów stosuje się w dwóch celach. Po pierwsze w celu szybszego przyrostu tkanki mięśniowej (picie odżywki białkowej nie powoduje przyrostu masy mięśniowej) oraz w celu redukcji tłuszczu. Same odżywki mogą odznaczać się różnym składem oraz metodą produkcji. Najpopularniejsze są odżywki na bazie serwatki – izolat, koncentrat oraz hydrolizat, różnią się między innymi jakością, ceną, szybkością przyswajania przez organizm oraz rozpuszczalnością.

Z losowo wybranej kategorii: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Co daje branie białka?

Jak działa białko po treningu? Odżywki proteinowe usprawniają regenerację po wysiłku i zapobiegają degradacji mięśni. Ich stosowanie polecane jest przede wszystkim po treningu, jednak ten typ odżywek możesz także traktować, jako alternatywę dla tradycyjnego posiłku, gdy nie masz czasu na jego przygotowanie.

Czy po odżywce białkowej się tyje? Oczywiście nie! Odpowiednio stosowane odżywki białkowe nie powodują przybierania na wadze. Dzięki swoim właściwościom białko skutecznie hamuje łaknienie i przyśpiesza metabolizm, więc jest także wsparciem w czasie redukcji masy ciała, a o to, zwykle chodzi kobietom korzystającym z siłowni.

Jaka odżywka na początek?

Może Cię zainteresować: Febrisan zatoki opinie

Odżywka białkowa dla kobiet. Odżywki białkowe, nie są podzielone na produkty dla kobiet i mężczyzn, choć niektórzy producenci wypuszczają na rynek specjalne linie preparatów dedykowane kobietom. Skład tego typu suplementów niewiele się różni, nie posiadają one także innych właściwości.

Jakie białko dla dziewczyny?

Na początek zarówno przy redukcji masy ciała, jak i podczas budowania masy mięśniowej dobrze sprawdza się białko serwatkowe w formie izolatu, który szybko ulega strawieniu i cechuje się znacznie lepszą przyswajalnością niż na przykład koncentrat serwatki.