Potrzebę i chęć na odchudzanie ma wiele osób, niezależnie od wieku i płci. Dlaczego trudniejsze jest odchudzanie po 40, co na to wpływa i czy jest to w ogóle możliwe?

Na początek, czas rozwiać wszelkie stereotypy i legendy – odchudzanie po 40 jest jak najbardziej możliwe! Nie ma więc czasu na wymówki i załamywanie się. Jest to nieco trudniejsze z powodu kilku przyczyn, o których za chwilę, ale całkowicie wykonalne. Wiele osób, kobiet i mężczyzn, w średnim wieku, często argumentuje swój brak motywacji właśnie tym, że są już za starzy na walkę ze zbędnymi kilogramami, jednak nie ma to odbicia w rzeczywistości.

Może Cię zainteresować: Dobra dieta bez efektu jojo

Dlaczego odchudzanie po 40 jest trudniejsze niż zgubienie wagi w młodym wieku?  W średnim wieku spada metabolizm, więc może to oznaczać większą tendencję do tycia. Szczególnie dotkliwe jest to w przypadku kobiet, które przeżywają menopauzę, charakteryzującą się spadkiem hormonów. Również skóra nie jest tak jędrna jak kiedyś, więc w połączeniu z dodatkowymi kilogramami  ciało może nie być już tak atrakcyjne jak w młodości.

Losowo wybrana kategoria: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Okres wieku dojrzałego charakteryzuje się również wzmożoną pracą zawodową, dużo czasu poświęca się wtedy swojej karierze zawodowej, często siedząc w biurze długie godziny. W związku z tym czas na aktywność fizyczną jest niewielki lub nie ma go w ogóle. Siedzący lub nieregularny tryb życia, stres oraz złe nawyki mogą również wpływać na cięższe odchudzanie po 40.

Zobacz też: Jak usunąć cellulit z ud?

Dietetycy są jednak zgodni – na zmianę nawyków żywieniowych oraz włączenie do swojego życia większej aktywności fizycznej nigdy nie jest za późno. Ważne jest wyeliminowanie z diety szkodliwych produktów przetworzonych, słodyczy, tłustych potraw i słodzonych napojów.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to warto wprowadzić nawet zwykły spacer, jogging albo proste ćwiczenia, które możemy wykonać konsekwentnie w domu po przyjściu z pracy (np. aerobik).  Nawet pół godziny ruchu dziennie w połączeniu z regularną dietą może przynieść  zadowalające efekty.

Warto również skorzystać z pomocy dietetyka, który pomoże nam dobrać odpowiednią dietę lub ewentualne suplementy, witaminy oraz minerały, których może potrzebować organizm osób decydujących się na odchudzanie po 40. Należy też rozważyć wykonanie badań, ponieważ nagłe przybieranie na wadze może być związane np. z nieprawidłową pracą tarczycy.