Współcześnie dbamy o siebie na wiele sposobów. Stosujemy odpowiednie diety, badamy się regularnie i korzystamy z medycyny estetycznej. Wszystko po to, by czuć się jeszcze lepiej w swoim ciele i pozbywać się rozmaitych niedoskonałości. Również wiedza odnośnie tego, w jaki sposób o siebie zadbać jest o wiele powszechniejsza i łatwiej dostępna, aniżeli miało to miejsce jeszcze przed kilkoma laty. Są jednak sytuacje, w których dobra dieta czy też badania nie wystarczą, by zmienić to, co nam nie odpowiada. To czas na medycynę estetyczną lub nawet chirurgię plastyczną.

Operacje plastyczne coraz chętniej wykonywane

Z roku na rok w powolnym tempie rośnie zainteresowanie operacjami plastycznymi. Wynika to przede wszystkim z faktu rosnącego ich poziomu bezpieczeństwa, a także trwałości efektów. Często jeżeli mamy w naszym odczuciu jakiś defekt, wykonanie operacji okazuje się być znacznie prostszym rozwiązaniem, aniżeli pogodzenie się z daną cechą naszego wyglądu. Nieważne czy mówimy o nazbyt w naszej opinii odstających uszach, złej krzywiźnie nosa, czy też nadmiarze cellulitu. To co łączy wszystkie takie problemy to fakt, że nie musimy z nimi już dziś żyć. A skoro nie musimy, to chętniej poddajemy się operacjom chirurgicznym. Technika ich wykonywania znacząco poszła do przodu, efekty są trwalsze i lepsze, a sama operacja bezbolesna.

Szczególnie popularne operacje intymne

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się od wielu lat rozmaite operacje intymne. to z jednej strony operacje, które mają na celu poprawienie naszego wyglądu i samopoczucia, a także takie, które wykonywane są nieco bardziej z konieczności. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć plastykę warg sromowych przy ich przeroście, a także pomniejszenie piersi, gdy rozmiar piersi jest na tyle duży, że utrudnia codzienne funkcjonowanie. Operacje plastyczne zarówno intymne, jak i pozostałe, zawsze należy jednak poprzedzić odpowiednim wywiadem klinicznym. Finalnie o metodzie leczenia decyduje lekarz specjalista. W klinice lineacorporis.pl jesteśmy pod opieką najlepszych specjalistów od konsultacji po sam zabieg i wypisanie do domu.

Bezpieczeństwo w chirurgii plastycznej

Najważniejszą kwestią, na którą zwracają uwagę pacjentki i pacjenci (tych również bywa coraz więcej) to właśnie sprawa bezpieczeństwa operacji. Ostatnie lata to olbrzymi i jak zwykle dynamiczny postęp w medycynie, również chirurgii plastycznej. Wykonywane operacje są niezwykle bezpieczne, ale i komfortowe dla pacjentów. Zwykle wystarczy jedynie kilkudniowa rekonwalescencja, a sam pobyt w szpitalu również nie trwa długo.