Poziom libido jest zmienny i często ulega wahaniom, ze względu na wielopłaszczyznowe czynniki. Stres, zła dieta i słaba kondycja psychiczna mężczyzn sprawiają, że spadek popędu seksualnego jest coraz częściej pojawiającym zjawiskiem. Brak ochoty na seks jest objawem, który wywołuje strach u mężczyzn, ze względu na możliwość pojawienia się problemów z potencją. Jak podnieść poziom libido?

Libido – jakie czynniki wpływają na jego poziom?

Libido to potoczne określenie popędu seksualnego, które decyduje o nasilonej chęci podejmowania aktywności seksualnej. To czynnik, który decyduje o częstotliwości i jakości zbliżeń między partnerami, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej. Poziom libido jest zmienny, a na jego utrzymanie wpływa wiele czynników, np.:

  • tryb życia,
  • zaburzenia hormonalne,
  • komfort psychiczny partnerów podczas zbliżenia,
  • stres,
  • nieprawidłowa dieta,
  • zaburzenia psychiczne.

Wyeliminowanie niedoborów mikro i makroelementów

Dieta uboga w składniki odżywcze jest powodem zbyt niskiej podaży najważniejszych makro i mikroelementów w diecie. Jednym z czynników przyczyniających się do obniżenia popędu seksualnego jest niedobór magnezu. To substancja często nazywana pierwiastkiem życia, dlatego podczas obniżonej chęci do aktywności seksualnej warto rozpocząć suplementację odpowiednim substytutem diety. Magnez dla mężczyzn Menmag w aptekach cieszy się dużą popularnością, ze względu na szybkie wchłanianie i pomoc w niwelowaniu problemów z potencją. Dodatkowo, apteki internetowe, na przykład apteka Gdziepolek.pl oferuje możliwość porównania cen substytutów diety, co pozwala na zakup produktów po najniższych cenach.

Zasłużony odpoczynek

Przewlekłe zmęczenie i przepracowanie często są czynnikami, które wpływają na osłabienie pracy całego organizmu, w tym obniżenia poziomu libido. Podczas pojawienia się zaburzeń popędu seksualnego warto rozważyć skorzystanie z urlopu, co pozwoli na zregenerowanie sił.

Komfort psychiczny i sen

Sen jest czynnością, która holistycznie wpływa na zdrowie psychiczne, fizyczne i seksualne. Jego niedobór prowadzi do przewlekłego zmęczenia, które skutkuje dysfunkcją w pracy organizmu. Regularny nocny odpoczynek z pewnością pomoże podwyższyć poziom libido i wrócić do dawnej sprawności seksualnej.
Zmiana diety

Niezdrowa dieta, bogata w przetworzone produkty prowadzi do obniżenia podaży najważniejszych witamin i minerałów. Ich niedobór jest nie tylko groźny dla zdrowia, ale dodatkowo prowadzi do dysfunkcji wielonarządowej. Uzupełnianie witamin i minerałów, dzięki zdrowej diecie pozwala utrzymać zdrowie seksualne w dobrej formie.

Podsumowanie

Jeśli obniżenie libido u mężczyzn nie jest spowodowane czynnikiem chorobowym, warto skorzystać z naturalnych metod podniesienia jego poziomu. Kilka zmian w życiu oraz uzupełnienie niedoboru witamin i minerałów z pewnością pomoże znów poczuć się pewnie w sferze seksualnej. Jeżeli i te sposoby nie pomogą, warto zasięgnąć pomocy seksuologa, bądź spróbować psychoterapii.