Naturalne feromony – czym są? Męskie perfumy z feromonami. Które perfumy mają feromony? Czy rzeczywiście działają? Przeczytaj artykuł, by się tego dowiedzieć!

Przeczytaj koniecznie: Raspberry Ketone opinie

Naturalne feromony definicja

Feromony to substancje chemiczne wytwarzane przez jeden organizm w celu zmiany zachowania drugiego osobnika tego samego gatunku. Na przykład, feromony określonego rodzaju mogą być uwalniane do środowiska w celu powstrzymania innych jednostek lub przyciągnięcia drugiego osobnika, zazwyczaj przeciwnej płci.

Jest to powszechnie widoczne w świecie owadów, gdzie feromony odgrywają kluczową rolę w kryciu i reprodukcji. Naukowcy przeprowadzili wiele badań na temat roli feromonów w życiu zwierząt i ludzi. Pierwsze publikacje na ten temat powstały już w latach 60. XX wieku. Wykazały one, że feromony pełnią istotną rolą w życiu wielu organizmów żywych. Na przykład węże wyczuwają swoją ofiarę wystawiając rozwidlony język i wykorzystują przy tym działanie feromonów.

Może cię zainteresować: Ile alkohol ma kalorii?  

Działanie feromonów u ludzi

Jak potwierdzają liczne testy i badania, feromony mogą być pomocne w różnych sytuacjach i może to być działanie realistyczne i skuteczne. Zrozumienie w jaki sposób funkcjonują feromony to klucz do ich wykorzystania. Wywołują one określone reakcje, w tym przyciąganie fizyczne i seksualne.

Losowo wybrana kategoria: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Pierwszą rzeczą jaka przychodzi na myśl wielu osobom podczas omawiania tematu feromonów, jest właśnie pociąg seksualny. Zarówno u ludzi, jak i innych typów ssaków, samce i samice wydalają feromonowe substancje chemiczne, które mają za zadanie przyciągnięcie płci przeciwnej. Ta naturalna reakcja toruje drogę do wywoływania podniecenia seksualnego, które często prowadzi do kopulacji.

Sprawdź również: Skuteczne feromony Alluramin

Typy feromonów

Poniżej lista typów feromonów, których działanie możemy obserwować w królestwie zwierząt:

  • feromony seksualne
  • feromony terytorialny
  • feromony agregacyjne
  • feromony alarmujące

Czy to na pewno działa?

Badania i doniesienia prasowe zgodnie twierdzą, że działanie feromonów to potwierdzone fakty. Wnioski są oczywiste – warto kupić perfumy z feromonami i sprawdzić na własnej skórze ich skuteczność.