Skuteczne leki na otyłość coraz ciężej dostępne w Polsce. Wiele osób zaczyna tematykę i mimo stosowania diet czy też zwiększonego wysiłku fizycznego ma problem ze zgubieniem choćby kilku kilo. Wtedy zazwyczaj sięga się po suplementy diety, które często są nieskuteczne i wtedy zaczynasz szukać skutecznych leków na odchudzanie na receptę. I tu lista takich leków jest dość długa.

Mocne Tabletki na receptę głównie hamują apetyt oraz przyśpiesza metabolizm dzięki czemu są idealne dla wielu osób, które mają problem z nadmiernym apetytem przez co ciężko jest im utrzymać dietę. Kiedyś większość skutecznych leków na zmniejszenie wagi dostępnych na receptę była dostępna w polskich aptekach, obecnie wiele leków zostało wycofanych z Europy przez restrykcyjne przepisy Unijne i coraz ciężej jest zdobyć, ponieważ są produkowane jedynie w krajach poza Unią Europejską.

Najpopularniejszymi lekami na receptę jest Meridia 15 oraz Zelixa 15 obydwa te leki zawierają w składzie sibutramine , która zmniejsza apetyt i zwiększa poziom energii.  Niestety leki te nie są już dostępne w polskich aptekach i trzeba je sprowadzać z poza UE.  Leki te występowały jeszcze pod takimi nazwami jak Sibutril czy też Lida , Sibutramina . Kolejnym bardzo skutecznym lekiem z Czech , jeszcze do nie dawna był dostępny w Czechach był Adipex 75 , który w składzie zawierał phentermina działający podobnie do sibutraminy, niedostępny legalnie także przez przepisy Unijne.

Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Bardzo skuteczny jest także lek o nazwie DNP zawierający Dinitrofenol , działa pobudzającą i szybko spala tkankę tłuszczową.  Obecnie w Polskiej aptece mamy do wyboru Xenical zawierający 120 mg Orlistat oraz Mysimba 8 mg , które są dużo słabsze w porównaniu z meridią czy też zelixą aczkolwiek są wciąż dostępne w Polskich aptekach. Ogólnie jest coraz ciężej zdobyć skuteczne leki na odchudzanie. Xenical jedynie ogranicza wchłanianie tłuszczu do organizmu o 30 % więc jak nie jesz bardzo tłusto to się raczej kiepsko sprawdzi. Skuteczny lek na otyłość na receptę powinien przed e wszystkim skutecznie hamować apetyt i zwiększać poziom energii co zachęci do dodatkowej aktywności fizycznej.