Kto nie lubi czasami obejrzeć dobrej komedii romantycznej? Takie filmy są świetnym sposobem na wieczorny relaks, randkę z ukochanym czy spotkanie w babskim gronie. Jeśli nie wiesz na jaki film się zdecydować, to koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami najlepszych komedii romantycznych, a może znajdziesz coś idealnego dla siebie.

Na relaks po pracy

Nic tak nie relaksuję po całym dniu pracy jak seans z najlepszą komedią romantyczną. Dobrą propozycją na taki wieczór jest francuski film „Amelia” z 2001 roku w reżyserii Jean Pierre Jeunet. Jest to niezwykle ciepła, a jednocześnie zabawna opowieść o Amelii, która na co dzień jest kelnerką w paryskiej kawiarence. Dziewczyna postanawia, że będzie w życiu uszczęśliwiać innych ludzi, czy sama również znajdzie wreszcie miłość? Dodatkowymi atutami filmu są wspaniała muzyka oraz francuski klimat.

Zobacz też: Porady ślubne

Na randkę z ukochanym

Wspólny seans to bardzo dobry pomysł na randkę, zwłaszcza jeśli oboje jesteście miłośnikami filmów i chętnie oglądacie najlepsze komedie romantyczne. Dobrym filmem na taką okazję jest „Narzeczony mimo woli” z 2009 roku w reżyserii Anne Fletcher. Główną rolę w filmie gra niesamowita Sandra Bullock, a towarzyszy jej przystojny i zdolny aktor Ryan Reynolds. Film jest opowieścią o kobiecie, która musi szybko poślubić jakiegoś mężczyznę, bo inaczej zostanie deportowana, z pomocą przychodzi jej asystent. Seria niefortunnych wypadków i śmiesznych sytuacji z pewnością rozbawią Was do łez, a główny wątek romantyczny będzie miał niespodziewany finał.

Na babski wieczór

Ostatnią filmową propozycją jest najlepsza komedia romantyczna na babski wieczór. Na tę okazję proponujemy polski film z 2016 roku – „Planeta Singli”. To jedna z najlepszych polskich komedii romantycznych od wielu lat. Główne rolę grają – Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Paweł Domagała i Tomasz Karolak, a na ekranie pojawiają się również inni znani aktorzy. „Planeta Singli”, to nie tylko dobry film dla poszukujących swojej drugiej połówki, z pewnością świetnie sprawdzi się na każdym babskim wieczorze.

Z innej kategorii: Ciekawy prezent dla babci i dziadka

Na każdą okazję

Najlepsze komedie romantyczne na każda okazję, to bez wątpienia filmy, które powstały na motywach książek Nicholasa Sparksa. Najnowszym filmem jest „The Choice” w reżyserii Ross Katz. Film jest opowieścią o sąsiadach z nadmorskiej miejscowości, których losy w pewnym momencie połączą się już na zawsze. Historia o niezwykłych kolejach losu oraz o sile wielkiej miłości. W rolach głównych wystąpili: Teresa Palmer oraz Benjamin Walker.