Mezoterapia na twarz to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala osiągnąć zadowalające efekty i jest bardzo skuteczny. Zabieg mezoterapii sprawia, że twarz staje się wygładzona, a zmarszczki są znacznie spłycone. Nie jest to bardzo inwazyjny zabieg, ale warto poznać wszystkie szczegóły i dowiedzieć się o nim nieco więcej.
Czym jest mezoterapia?
Mezoterapia najczęściej kojarzy nam się ze zmarszczkami, ale stosuje się ją również w przypadku leczenia łysienia i znacznej utraty włosów lub niwelowania cellulitu. Igłowa mezoterapia jest zabiegiem, który pozwala osiągnąć naturalny efekt, o wiele bardziej subtelny niż w przypadku zabiegu skalpelem, dlatego tak wiele osób decyduje się właśnie na mezoterapię.
Zobacz też: Jak usunąć zmarszczki?
Dla najlepszego efektu należy poddać się serii zabiegów, ale pierwsze efekty są już widoczne po pierwszej sesji. Skóra staje się znacznie bardziej napięta, nawilżona oraz ujędrniona, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Mezoterapia na twarz działa również w wewnętrznej warstwie skóry, ponieważ usprawnia procesy odnowy oraz wzmacnia mikrokrążenie.
Jak wykonuje się zabieg mezoterapii?
Najczęściej przed zabiegiem kobiety zastanawiają się czy zabieg jest bolesny i czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne. Zabieg mezoterapii najczęściej wykonuje się na okolice wokół oczu i ust, gdyż w tych miejscach zmarszczki są najczęściej widoczne. Najczęściej lekarze medycyny estetycznej jako metodę zabiegu wybierają wkłucia punktowe. W skórę wstrzykiwane mogą być różne substancje o działaniu liftingującym np. kwas hialuronowy lub krzemionka organiczna. Mezoterapia na twarz jest bezpiecznym zabiegiem, ale zawsze warto wybierać sprawdzone kliniki i lekarzy lub umówić się na wstępną konsultację przed zabiegiem, aby rozwiać swoje wątpliwości.
Warto przeczytać: Maseczka czekoladowa
Przeciwwskazania i skutki uboczne mezoterapii
Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona i zaczerwieniona w miejscach ukłucia, mogą też pojawiać się drobne pęcherzyki lub siniaki, które szybko znikają. Jeśli chodzi o ból, to w przypadku okolic twarzy może być to jedynie delikatny dyskomfort i uczucie ukłucia, ale lekarze najczęściej stosują specjalny krem znieczulający, więc nie ma powodów do obaw. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii jest ciążka lub okres karmienia piersią, alergia na składniki preparatu stosowanego do zabiegu, choroba nowotworowa, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych lub opryszczka.