Maseczki w płachcie są ostatnio bardzo popularne, zwłaszcza te koreańskie. Możemy je spotkać już niemal w każdej drogerii. Taki typ maseczek ma wiele zalet, o których dzisiaj opowiemy.

Skąd wzięła się popularność maseczek w płachcie? Jest to związane z modą na koreańską pielęgnacje twarzy. Zakłada ona wykonanie kilku kroków i jednym z nich jest stosowanie właśnie tego typu maseczek przynajmniej raz w tygodniu.

Przeczytaj też: Koreańska pielęgnacja twarzy

Używanie maseczek w płachcie ma mnóstwo zalet. Jedną z nich jest wygoda w użyciu. Wystarczy przyłożyć na twarz bawełnianą płachtę, a po upływie 20 minut ściągnąć – bez żadnego zmywania, usuwania maseczki z twarzy czy brudzenia rąk. Wystarczy zdjąć z twarzy maseczkę i wklepać w skórę jej pozostałości. Ta wygoda i łatwość w użyciu sprawia, że taką maseczkę możemy schować do torebki i używać np. podczas lotu samolotem czy dalekiej podróży. Używanie maseczek w płachcie pozwala na chwilę relaksu w wielu sytuacjach.

Kolejną zaletą maseczek w płachcie jest ich działanie, dzięki innowacyjnej formule składniki zawarte w maseczkach lepiej wchłaniają się w skórę. Istnieje bardzo wiele typów maseczek, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie, możemy kupić m.in. maseczkę regenerującą, zwężającą pory, nawilżającą, rozświetlającą itp. Maseczki są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku – od nastolatek po dojrzałe kobiety. Koreańskie maseczki w płachcie zawierają w sobie mnóstwo cennych ekstraktów, głównie tych pochodzących z roślin m.in. z awokado, z truskawek, z ogórka, z zielonej herbaty. Popularne są także koreańskie maseczki w płachcie z zabawnymi wzorami np. twarzą pandy czy kota.

Warto przeczytać: Maseczki z glinki

Cena jednej maseczki w płachcie to około 10 złotych, nie są to najtańsze maseczki jednorazowego użytku, ale zdecydowanie warto w  nie zainwestować, bo efekty widać już po pierwszym użyciu. Szczególnie warto użyć tej maseczki, kiedy chcemy, żeby następnego dnia nasza twarz wyglądała zdrowo i promiennie np. przed ważną uroczystością, przed randką, wystąpieniem itp. Najpopularniejsze firmy, które oferują na polskim rynku koreańskie maseczki w płachcie to: SKIN 79, MISSHA czy HOLIKA HOLIKA.