Manicure tytanowy na czym polega? Manicure tytanowy to jedna z najnowszych metod stylizacji paznokci. Co bardzo ważne, jest on o wiele bezpieczniejszy dla płytki paznokcia niż manicure hybrydowy i możliwy do wykonania w domowych warunkach, bez wcześniejszego przeszkolenia oraz konieczności zakupu lampy UV.

Zobacz także: Najmodniejsze wzory paznokci

Paznokcie metoda tytanowa

Stylizacja paznokci metodą tytanową od wielu lat cieszy się popularnością w USA. Teraz można już skorzystać z trwałego i odżywiającego płytkę paznokcia manicure tytanowego także w Polsce, jednak nie wszystkie salony kosmetyczne, zwłaszcza te w małych miastach i miasteczkach, go oferują.

Ogromną zaletą manicure tytanowego jest to, że nie wpływa on negatywnie na zdrowie i wygląd paznokci oraz nie uczula, a samo wykonanie tytanowych paznokci jest tak proste, że wystarczy zakupić specjalny zestaw składający się z bazy, lakieru i płynu utwardzającego, oraz kolorowych proszków, aby móc cieszyć się możliwością samodzielnej stylizacji paznokci w domu. Preparaty stosowane do manicure tytanowego nie wydzielają intensywnych zapachów, co zdecydowanie ułatwia robienie manicure i dodatkowo – jak zapewniają producenci – są bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Z tej samej kategorii: Najnowsze wzory paznokci hybrydowych

Paznokcie tytanowe krok po kroku

Manicure tytanowy na czym polega?

  1. W przypadku manicure tytanowego na początek niezbędne jest dokładne oczyszczenie paznokci z resztek lakieru, ewentualnych tłustych osadów i innych zanieczyszczeń oraz nadanie im pożądanego kształtu. Należy także pozbyć się skórek i zmatowić płytkę paznokcia pilnikiem, aby efekt utrzymał się przez dłuższy czas.
  2. Po przygotowaniu paznokci, nanosi się na nie specjalną bazę w postaci żelu i zanurza paznokieć w wybranym kolorze proszku. Nadmiar „pudru”, który nie przykleił się do bazy, należy strzepnąć. Następnie pozostaje nałożenie lakieru nawierzchniowego i specjalnego płynu, który nada paznokciom tytanową twardość.
  3. Polecane jest powtórzenie powyższych czynności po wyschnięciu paznokci, czyli pomalowanie bazą, nałożenie koloru i następnie lakieru nawierzchniowego i płynu utwardzającego. W większości przypadków nałożenie 2 warstw w zupełności wystarcza.
  4. Na koniec trzeba posmarować wyschnięte paznokcie oraz skórę wokół nich oliwką.

Losowo wybrany artykuł: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Jak ściągnąć paznokcie tytanowe?

Usuwanie manicure tytanowego podobnie, jak w przypadku manicure hybrydowego, wymaga zastosowana acetonu. Jest to jedyny, no może oprócz ceny, minus tytanowych paznokci. Alternatywą metodą zdejmowania manicure tytanowego, jest jego spiłowanie, jednak zabieg ten wymaga sporo cierpliwości oraz wprawy.

Z losowo wybranej kategorii: Witamina D3 opinie

Przedłużanie paznokci tytanem

Manicure tytanowy powinien zainteresować także wielbicielki przedłużanych paznokci. Może być stosowany do przedłużania paznokci z wykorzystaniem formy oraz tradycyjnych tipsów.

Podsumowując, manicure tytanowy wydaje się dobrą opcją na jednoczenie upiększanie i dbanie o paznokcie. Dodatkowo, ten rodzaj manicure wykonuje się stosunkowo szybko, więc idealnie nadaje się dla zabieganych kobiet. Koszty zabiegu w salonie kosmetycznym, najczęściej, wahają się w granicach 200 zł (razem z kosztem zdjęcia tytanowych paznokci i standardowym przygotowaniem dłoni).

Może Cię zainteresować: Wpływ alkoholu na płód w pierwszych tygodniach

Sns manicure tytanowy cena zestawu – koszt zakupu zestawu do manicure tytanowego, w zależności od ilości kolorowych proszków to kwota powyżej 200 zł za najtańsze zestawy. Warto jednak pamiętać, aby nie oszczędzać na jakości kosmetyków, gdyż decyduje ona nie tylko o trwałości i manicure, ale także zdrowiu paznokci.