Liposukcja brzucha to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Czym jest, jak wygląda oraz ile on kosztuje w jednym z polskich miast – Katowicach?

Co to jest liposukcja?

Najprościej mówiąc, jest to zabieg odsysania tłuszczu. Można go wykonać na różnych częściach ciała jak choćby na brzuchu, ramionach, pośladkach czy udach. Tłuszcz można odessać także z mniej oczywistych miejsc, np. podbródka i szyi, piersi, łokci, łydek, czy spod kolan. Liposukcję wykonuje się, by zredukować ilość tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak problem jest bardzo rozległy (przy dużej otyłości), konieczna będzie także lipektomia – usunięcie nadmiaru wiszącej skóry. Warto wspomnieć, iż liposukcja likwiduje nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, podczas gdy ćwiczenia fizyczne oraz dieta odchudzająca jedynie ją obkurczają. To może nasunąć nam wnioski, iż jest to łatwy sposób na pozbycie się zbędnych fałdek na brzuchu raz na zawsze. Nic bardziej mylnego. Mimo iż, rzeczywiście, komórek tłuszczowych będzie mniej, a ponadto nigdy już się nie odrodzą, jednakże te pozostałe mogą rozwinąć się w nadmierny sposób i zająć miejsce usuniętych. Dlatego też, poza zabiegiem, konieczne są wysiłek fizyczny i dieta, by zachować szczupłą sylwetkę.

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Zanim poddamy się zabiegowi liposukcji, warto wiedzieć, jakie są przeciwwskazania do niego. Nie wykonuje się go przy niektórych chorobach przewlekłych jak cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby skóry i nerek. Przed zabiegiem trzeba wykonać też serię badań.
Jak wygląda liposukcja brzucha? Przed rozpoczęciem, lekarz wyrysowuje na ciele pacjenta swego rodzaju mapę miejsc, z których będzie wycinał tłuszcz. Cały zabieg trwa około dwóch godzin i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym. Na początku lekarz wykonuje drobne nacięcie w mało widocznym miejscu, a w powstałym otworze kilkukrotnie, pod różnymi kątami umieszcza specjalną rurkę, podłączoną do sprzętu odsysającego (który działa podobnie do odkurzacza). Następnie robi to samo w pozostałych, zaznaczonych wcześniej miejscach. Ostatnim etapem jest zaszycie skóry pacjenta, tam, gdzie wcześniej powstały otwory. Osoba poddana zabiegowi powinna zostać w szpitalu przez ok. dwie doby, na obserwacji. Przez kilka następnych tygodni może ona odczuwać silne dolegliwości bólowe w miejscu wykonywania zabiegu.

Cena liposukcji w Katowicach

Liposukcja w Katowicach nie powinna być żadnym problemem, jest wiele miejsc, w których można wykonać potrzebny zabieg. Koszt wykonania takiego zabiegu uzależniony jest od tego, skąd dokładnie chcielibyśmy odessać tłuszcz. Jednym z przykładów jest liposukcja brzucha w Katowicach, która kosztuje od około 6300 do około 8000 złotych. Brzuch jest stosunkowo dużą powierzchnią, za odsysanie innych części ciała, w zależności od wielkości i złożoności zabiegu zapłacimy mniej. I tak, liposukcja podbródka w Katowicach to koszt rzędu 3000-4000 zł, tkanki piersiowej, to ok. 6300 zł, a ud to wydatek ok. 7000 zł.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Lipoline.