Asortyment aptek online to przede wszystkim leki bez recepty, które można tym samym zakupić wygodnie, bez wychodzenia z domu oraz z dostawą dokładnie pod wskazany adres. Jakie preparaty z tej kategorii można znaleźć właśnie w aptekach internetowych?

Preparaty na ból głowy

Migrena dotyka średnio od 1,2 do 4 mln Polaków. W praktyce jej ataki mogą być bardzo uciążliwe i tym samym utrudniać codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji niezbędne są leki bez recepty na ból głowy, które oferuje każda, typowa apteka online.

Warto mieć też na uwadze, że takie leki bez recepty rzeczywiście są skuteczne. Dotyczy to m.in. paracetamolu, którego skuteczność została wykazana w badaniach pokazujących, że w dwie godziny po podaniu dawki 1000 mg, objawy uległy złagodzeniu u prawie 58 proc. badanych. Skuteczna jest także mieszanka paracetamolu, kofeiny i aspiryny, która zmniejszała nie tylko ból głowy, ale również objawy związane z wrażliwością na światło i dźwięki, a także mdłości.

Ibuprofen oraz paracetamol mogą być stosowane ponadto w łagodzeniu bólu migrenowego u dzieci, choć sam ibuprofen okazał się być w przeprowadzonych badaniach skuteczniejszy.

Leki bez recepty na przeziębienie i grypę

W aptekach internetowych dostępna jest też szeroka grupa farmaceutyków, które pomagają łagodzić objawy związane z przeziębieniem i grypą. W tym przypadku typowa apteka online oferuje m.in. preparaty na ból gardła, kaszel i zapalenie zatok, a także środki przeciwgorączkowe. Pomimo tego, że są to leki bez recepty, zawsze ich stosowanie warto omówić z lekarzem lub farmaceutą, a także w dokładny sposób przeczytać dołączoną ulotkę, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

Środki na alergię

Dane pokazują, że w naszym kraju nawet 40 proc. osób boryka się z różnego rodzaju alergiami. Mają one różne podłoże, a w wielu przypadkach wymagają również łagodzą objawów przy pomocy leków bez recepty, które oferowane są choćby w aptekach online. Oczywiście nie powinno stosować się ich bez wcześniejszego rozpoznania, co dokładnie przyczynia się do występowania objawów, bowiem takie leczenie będzie nieskuteczne.

Leki bez recepty na problemy trawienne

Refluks, częste wzdęcia, a także biegunka lub zaparcia, to dolegliwości, których z pewnością doświadczyła większość osób. Mogą w skuteczny sposób utrudnić codzienne funkcjonowanie, nie dziwi więc fakt, że po ich wystąpieniu sięga się po leki bez recepty oraz różnego rodzaju zioła łagodzące symptomy. Preparaty te oferuje każda, typowa apteka internetowa, w tym również Apteka Moderna działająca online od 2021 roku pod adresem . Oczywiście można zakupić je także stacjonarnie, po konsultacji lekarskiej lub farmaceutycznej.

Jak widać leki bez recepty to szeroka grupa produktów, które można w naprawdę wygodny sposób zakupić przez Internet. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w większości przypadków są to preparaty do stosowania krótkookresowego. Jeśli bowiem objawy nie ustępują, wówczas trzeba bezwzględnie udać się na konsultację lekarską.