Leki anorektyczne stosowane są w leczeniu otyłości oraz nadwagi. Zawarte w nich substancje hamują uczucie głodu, przez co powodują, że możliwe jest znaczne ograniczenie ilości spożywanych pokarmów. Jak działa lek anorektyczny? Dla kogo przeznaczone są tego typu środki?

Zobacz także: Przyczyny przerostu warg sromowych


REKLAMA ZEWNĘTRZNA 2021

Sprzedam bez recepty!!! Oryginalne leki nazywane Lekami anorektycznymi w najniższej cenie napisz bezpośrednio na adres email OGLOSZENIA24N@PM.ME Gwarancja oryginalności! Cena to 132zł za 30 szt + 21 zł koszt wysyłki za pobraniem,więcej informacji otrzymasz na maila. Jeżeli zakupiłaś/eś lek ode mnie proszę zostaw swoją opinie poniżej w komentarzu.


UWAGA!!!Ta reklama nie należy do serwisu medicot, a co za tym idzie nie jest realizowana przez nasz serwis! Prosimy także o nie dzwonienie na nasz numer tel. oraz nie pisanie wiadomości odnośnie tego leku, przez nasz formularz kontaktowy


Leki anorektyczne dostępne w Polsce

Nadwaga i otyłość nie są jedynie wynikiem zaniedbań żywieniowych. Często zdarza się, że nadmierny apetyt lub niekontrolowane przybieranie na wadze spowodowane jest szeregiem czynników, o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć. Przykładem może być uzależnienie od jedzenia lub nadmierny apetyt na tle nerwowym. W tym przypadku pacjenci w żaden sposób nie mogą zapanować nad ilością spożywanych pokarmów, co prowadzi do często nieodwracalnych w skutkach szkód w organizmie.

Może Cię zainteresować: Kozłek lekarski opinie

Farmakologiczne leczenie otyłości

Sposobem na walkę z nadmiarem kilogramów u osób, które posiadają dużą nadwagę lub otyłość, są leki anorektyczne. Działają one na zasadzie blokera głodu, czyli pozwalają poskromić nadmierny apetyt, więc w znacznym stopniu ułatwiają stosowanie diety. Tego typu preparaty oparte są na substancjach czynnych o działaniu hamującym łaknienie na zasadzie wpływu na układ nerwowy. Co to oznacza? W uproszczeniu – stosując leki anorektyczne, można szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej i pokonać zagrażającą zdrowiu, a czasem i życiu nadwagę lub otyłość.

Losowo wybrany temat: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Tabletki anorektyczne stanowią szczególną grupę farmaceutyków, a wykaz leków anorektycznych, obniżających apetyt i hamujących łaknienie, obejmuje szereg substancji między innymi:


, DNP


Niektóre z leków anorektycznych nie są już dostępne w polskich aptekach, jednak nie oznacza to, że są całkowicie wycofane z obrotu. W wielu krajach rozwiniętych, gdzie nadwag i otyłość stanowią stale pogłębiający się problem, terapie z użyciem leków anorektycznych są nadal z powodzeniem stosowane.

Tabletki na odchudzanie na recepte Zelixa, Meridia, Meizitang i inne, stosowane są u osób, których BMI jest równe lub wyższe niż 27. W przypadku tak dużej nadwagi często nie ma czasu na stosowanie długotrwałych kuracji odchudzających i testowanie kolejnych sposobów na spadek wagi, gdyż zachodzi ryzyko wystąpienia szeregu powikłań związanych z nadmiarem tłuszczu w organizmie.

Z losowo wybranej kategorii: Cukrzyca w wieku starszym

Tabletki odchudzające odchudzanie

Stosując leki anorektyczne, należy pamiętać, że nie są one obojętne naszemu zdrowiu. Z tego względu kuracje powinny trwać względnie jak najkrótszy czas i być uzupełnione dietą oraz aktywnością fizyczną, gdyż wówczas farmaceutyki działają najefektywniej.

Warto pamiętać, aby zapoznać się z ulotką leku przed jego zastosowanie i sprawdzić zarówno wskazania do stosowania, jak i przeciwwskazania do przyjmowania leku, gdyż wiedza na temat działania konkretnego środka, pozwala uniknąć komplikacji zdrowotnych.

Merida lek na odchudzanie i inne leki anorektyczne nie są przeznaczone między innymi dla dzieci i młodzieży oraz osób chorujących na serce, depresję, uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, a także kobiet w ciąży i karmiących piersią.