Lek na zahamowanie apetytu – jak skutecznie zmniejszyć apetyt? Sprawdź, w jaki sposób zredukować głód, aby szybciej osiągnąć efekty odchudzania.

Przeczytaj także: Niebezpieczne tabletki na odchudzanie

Ciągłe uczucie głodu, które towarzyszy nam podczas stosowania diety odchudzającej to jeden z czynników utrudniających osiągnięcie idealnej sylwetki. Jak poradzić sobie z nadmiernym apetytem? Czy istnieją skuteczne leki, które pomogą ograniczyć łaknienie?

REKLAMA ZEWNĘTRZNA 2024

Zamów bez recepty !!! Oryginalna Meridia w najniższej cenie napisz bezpośrednio na adres email OGLOSZENIA24W@TUTA.IO Gwarancja oryginalności! Cena to 135zł za 30 szt + 21 zł koszt wysyłki za pobraniem,więcej informacji otrzymasz na maila. Jeżeli zakupiłaś/eś lek ode mnie proszę zostaw swoją opinie poniżej w komentarzu.


UWAGA!!!Ta reklama nie należy do serwisu medicot, a co za tym idzie nie jest realizowana przez nasz serwis! Prosimy także o nie dzwonienie na nasz numer tel. oraz nie pisanie wiadomości odnośnie reklamowanego produktu przez nasz formularz kontaktowy

Jednym ze sposobów na ograniczenie apetytu jest stosowanie diety bogatej w pokarmy, które zapewniają długie uczucie sytości np. gruboziarniste kasze, produkty wysokobiałkowe i warzywa. Można także nieco oszukać głód, przestrzegając zasady regularnego spożywania posiłków, czyli jedząc 5 posiłków dziennie w stałych odstępach czasu (3 posiłki główne i 2 wartościowe przekąski) oraz korzystając z mniejszych talerzy i jedząc wolniej, niż zazwyczaj.

Z losowo wybranej kategorii: Gdzie kupić leki na receptę bez recepty?

Leki anorektyczne – działanie, wskazania i skutki uboczne

Lek anorektyczny o działaniu hamującym apetyt, przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, u których nadmiar kilogramów stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Jedną z substancji o działaniu hamującym łaknienie jest chlorowodorek sibutraminy, który zawierają m.in. tabletki Meridia, Lindaxa oraz Afibron.

Meridia odchudzanie

Niestety leki zawierające sibtraminę i inne substancje hamujące apetyt np. fenterminę i dietylopropion nie są już dostępne w naszych aptekach, choć przez wiele lat były przepisywane pacjentom z nadwagą i otyłością oraz dawały dobre efekty, wspomagając redukcję zbędnych kilogramów.

Lek na zahamowanie apetytu

Tabletki odchudzające Meridia oraz inne lelki, które zawierały substancje hamujące łaknienie, wpływały bezpośrednio na działanie układu nerwowego, blokując głód, co skutkowało możliwością zmniejszenia porcji spożywanych pokarmów oraz pozwalało utrzymać zgodną z zaleceniami lekarza dietę.

Mechanizm ich działania nie pozostawał jednak obojętny dla zdrowia, więc stosowanie leków hamujących łaknienie na własną rękę, mogło spowodować wystąpienie skutków ubocznych terapii.

Może Cię zainteresować: Co jeść przed snem żeby schudnąć?

Sibutramina skutki uboczne

Sibutramina jak każdy lek może powodować skutki uboczne. Występują one przede wszystkim, gdy przyjmuje się lek w zwiększonych dawkach oraz przez długi czas. Z tego względu tabletki hamujące apetyt przyjmowano pod kontrolą lekarza, a kuracja trwała jedynie kilka tygodni. Podczas stosowania sibutraminy u pacjentów zaobserwowano skutki uboczne w postaci m.in. suchości w ustach, kołatania serca, nadciśnienia, rozdrażnienia, bezsenności, zawrotów głowy i nadpobudliwości.

Leki anorektyczne dostepne w Polsce

Leki, które hamują łaknienie możemy podzielić na dwie kategorie – leki anorektyczne na receptę i suplementy jak np DNP , które również mogą ograniczać apetyt np. preparaty zawierające chrom, błonnik i inne naturalne substancje. Z roku na rok zmniejsza się i tak krótka lista leków na nadwagę i otyłość, które możemy kupić w aptece na receptę, a problem nadmiernej masy ciała dotyka coraz więcej osób, które nie zawsze tyją z powodu świadomych zaniedbań żywieniowych, więc często pozostają im jedynie terapie polegające na zmniejszeniu pojemności żołądka.

Z losowo wybranej kategorii: Czy modafinil jest bezpieczny ? czy można przedawkować modafinil ?

Wspomaganie odchudzania forum

Na forach internetowych można znaleźć szereg pozytywnych opinii na temat działania leków ograniczających apetyt, nie brakuje także ostrzeżeń przed ich przyjmowaniem. Jeżeli i Ty je stosowałaś/łeś, to możesz podzielić się swoimi doświadczeniami na naszym forum. Zapraszamy do dyskusji na ten i inne tematy!