Lek Hydroxyzinum opinie wykazuje działanie przeciwlękowe, nasenne, uspokajające i przeciwhistaminowe oraz przeciwwymiotne. Lek nie wpływa na czynności kory mózgowej. Jego działanie uspokajające związane jest z hamowaniem aktywności ośrodków podkorowych. Hydroxyzinum łagodzi uczucie zagrożenia, niepokoju i zmniejsza napięcie mięśni.

W przypadku bezsenności powoduje wydłużenie czasu snu, skrócenie okresów przebudzeń w czasie nocy. Lek ułatwia również zasypianie. Czasem stosowany jest przed zabiegami chirurgicznymi. Hydroxyzinum (hydroksyzyna opinie) nie powoduje zaburzeń pamięci, a po przerwaniu stosowania nie występują problemy z odstawieniem.

Może cię zainteresować: Trittico na bezsenność

Hydroxyzinum dobrze się wchłania. Po podaniu doustnym uspokojenie następuje po 5-10 minutach, jeśli zażyło się syrop i po 30-45 minutach w przypadku zażycia tabletki. Stężenie maksymalne następuje po 2 godzinach od zażycia preparatu.

Uzależnienie od hydroksyzyny

Lek jest dość dobrze tolerowany i ma dobre opinie, ale mimo to nie wszyscy mogą go przyjmować. Przeciwwskazań jest sporo w tym porfiria, choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenia elektrolitowe, nagła śmierć sercowa w wywiadzie rodzinnym, zmniejszenie częstotliwości rytmu serca, stosowanie leków mogących wydłużać odstęp QT.

leki uspokajające hydroksyzyna

Kobiety w ciąży i karmiące piersią również nie powinny preparatu stosować. Preparatu nie mogą także brać osoby z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktozy, lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz osoby w podeszłym wieku.

Osoby starsze nie mogą przyjmować Hydroxyzinum, ponieważ może wystąpić u nich pogorszenie czynności poznawczych. Istnieją też choroby i inne okoliczności, które mogą stanowić przeciwwskazanie, lub wskazanie do zmiany dawkowania. Czasem konieczne jest przeprowadzenie badań kontrolnych.

Losowo wybrany temat: Skuteczne leki nasenne – jak zwalczyć bezsenność 

Należy zachować ostrożność w przypadku:

  • u osób z obniżonym progiem drgawkowym w tym u dzieci
  • w chorobach nerek
  • w chorobach wątroby
  • u osób z jaskrą
  • u osób z utrudnionym odpływem moczu z pęcherza moczowego
  • ze zmniejszona perystaltyką przewodu pokarmowego
  • z otępieniem
  • z nużliwością mięśni

hydroxyzyna dla dzieci

Osoby przyjmujące lek nie powinny prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn. Jeżeli stosowałeś/aś lek o nazwie Hydroksyzyna zostaw swoją  opinie.