Deprim to preparat ziołowy zawierający ziele dziurawca. Brać go powinny osoby uskarżające się na obniżony nastrój typu depresyjnego, na chwiejność nastroju towarzyszącą zmianom pogody, na stany napięcia nerwowego i niepokoju. Przydatny bywa również dla kobiet w okresie menopauzy, bo pomaga radzić sobie z emocjami. Skuteczny jest w przypadku zaburzeń lekkich. Głębokie depresje wymagają pomocy lekarza.

Przyjmowanie

Może cię zainteresować: Maseczki z glinki

Lek Deprim ma postać kapsułek. Przyjmuje się je o tej samej porze, koniecznie popijając płynem. Lek nie działa od razu, a najlepsze wyniki uzyskuje się, przyjmując go przez kilka tygodni. Jeśli nie działa po 4 tygodniach, należy go odstawić i udać się do lekarza. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Lek Deprim jest na ogół bezpieczny i dobrze tolerowany. Czasami może jednak zaszkodzić. Warto zwrócić uwagę na:

  • zmęczenie
  • niepokój
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe
  • skórne objawy nadwrażliwości typu świąd, zaczerwienienie

Losowo wybrany temat: Manicure japoński – jak go wykonać?

Przed zażyciem leku warto poinformować farmaceutę o innych lekach, które się przyjmuje, ponieważ preparat może nasilać lub zmniejszać ich działanie. Z niektórymi lekami preparatu w ogóle nie wolno brać. Kobiety będące w ciąży lub karmiące, muszą być bardzo ostrożne i bez konsultacji preparatu przyjmować nie powinny. Deprim nie wpływa natomiast na sprawność psychofizyczną i zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Nie można jednak przekraczać zalecanych dawek.

Deprim, podobnie jak inne preparaty z dziurawcem, może zwiększać fotowrażliwość skóry na światło słoneczne.