W ostatnim czasie bardzo popularne stało się laserowe usuwanie owłosienia, czyli depilacja laserowa. Jest to rozwiązanie, które może pomóc nam skutecznie usunąć zbędne owłosienie na ciele i cieszyć się gładką skórą. Dowiedz się czym jest depilacja laserowa, jak się do niej prawidłowo przygotować i jak przebiega.

Masz już dość używania jednorazowych maszynek do golenia, powracających podrażnień po goleniu i ciągłej walki z wrastającymi włoskami? W takim razie postaw na laserowe usuwanie owłosienia. Jeden zabieg nie wystarczy, ale cała seria może na zawsze usunąć owłosienie lub znacznie je zmniejszyć.

Zobacz też: Jak się pozbyć żylaków?

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Jeśli będziemy stosować się do kilku zasad, to cały zabieg nie będzie powodował żadnych komplikacji. Nawet pół roku przed laserowym usuwaniu owłosienia nie należy stosować leków z retinoidami. Cztery tygodnie przed depilacją laserową należy zaprzestać intensywnego opalania oraz korzystania z solarium i samoopalaczy.

Losowo wybrana kategoria: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania owłosienia?

Po wstępnej konsultacji z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg często stosuje się próbę, aby sprawdzić jak laser działa w kontakcie ze skórą. Po zabiegu często stosuje się odpowiednie kosmetyki lub maści, które łagodzą podrażnienia. Jednorazowy zabieg nie usunie całkowicie włosów, więc należy go powtarzać, najczęściej co miesiąc przez pół roku ale zależy to od indywidualnych uwarunkowań. Z każdym zabiegiem włosy są coraz słabsze i mniej widoczne. Laserowo można usunąć wąsik, włosy na nogach, rękach lub w okolicach bikini.

Może Cię zainteresować: Objawy łojotokowego zapalenia skóry

Kiedy nie należy stosować lasera do depilacji?

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, również przy laserowym usuwaniu owłosienia należy przestrzegać kilku zasad. Nie zaleca się depilacji laserowej zwłaszcza w przypadku ciąży, niedawno przebytego nowotworu, infekcji w miejscu działania lasera czy stosowania niektórych leków. Laser nie działa również skutecznie przy rudych lub bardzo jasnych włosach w miejscu depilacji. Przed wykonaniem zabiegu można skorzystać z wcześniejszej konsultacji i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu laserowego usuwania owłosienia na ciele może wystąpić podrażnienie skóry charakteryzujące się obrzękiem albo zaczerwienieniami, powinny one się zmniejszyć już po paru godzinach. Po depilacji laserowej przez jakiś czas należy unikać kąpieli i pryszniców w bardzo ciepłej wodzie oraz sauny, solarium, opalania oraz używania kosmetyków z zawartością alkoholu.