Lakiery żelowe opinie – szukasz szybkiego sposobu na idealny manicure? Chcesz cieszyć się zadbanymi dłońmi i zapomnieć o odpryskującym, w najmniej odpowiednim ku temu momencie, lakierze do paznokci? Dobrą alternatywą dla manicure hybrydowego może być zakup lakieru żelowego do paznokci, który nie wymaga utwardzania pod lampą UV!

Może Cię zainteresować: Najmodniejsze wzory paznokci

Lakiery żelowe bez lampy opinie

Piękne dłonie i paznokcie to wizytówka zadbanej kobiety. Czasami jednak brak czasu na wizytę u kosmetyczki, więc warto zaopatrzyć się w lakier żelowy, który jest nie tylko stosunkowo tani, ale także utrzymuje się na paznokciach znacznie dłużej niż ten tradycyjny. Aby wykonany w domu manicure wyglądał w pełni profesjonalnie, konieczne jest zastosowanie specjalnego lakieru utwardzającego, który przedłuży trwałość manicure i zapewni olśniewający blask koloru.

Lakier hybrydowy a żelowy

Czym różni się lakier żelowy od lakieru hybrydowego? Przede wszystkim nie wymaga zastosowania bazy i lampy UV oraz szybko usuwa się z płytki paznokcia z pomocą zwykłego zmywacza.

Przeczytaj także: Manicure hybrydowy inspiracje

Paznokcie żelowe opinie

Zalety lakierów żelowych:

  • Szybka i bezproblemowa aplikacja,
  • Nie niszczą paznokci,
  • Intensywne kolory,
  • Stosunkowo duża odporność na odpryskiwanie,
  • Kilkudniowy efekt idealnego manicure,
  • Brak konieczności stosowania acetonu – aby usunąć lakier żelowy wystarczy zastosowanie zmywacza do paznokci,
  • Nie muszą być utwardzane pod lampą UV.

Wady lakierów żelowych:

  • Odpryskiwanie – w przypadku produktów niskiej jakości,
  • Ograniczony dostęp do lakierów wiodących producentów – niektóre z nich dostępne są jedynie w wybranych sklepach np. produkty zagranicznych marek, które zdecydowanie najdłużej utrzymują się na paznokciach.

Jak widać, zalety lakierów żelowych przewyższają ewentualne wady. Minusem jest jednak „wysyp” produktów o dość niskiej jakości, więc czasami trzeba przetestować kilka lub kilkanaście różnych lakierów, aby znaleźć ten idealnie odpowiadający indywidualnym potrzebom. Niestety taka metoda prób i błędów może okazać się dość kosztowna – za większość dobrych lakierów żelowych trzeba zapłacić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych, więc jeżeli lubisz często zmieniać stylizację paznokci, w ostatecznym rozrachunku, może Cię to słono kosztować.

Z losowo wybranej kategorii: Najnowsze wzory paznokci hybrydowych

Lakiery żelowe opinie

Opinie na temat dostępnych w drogeriach i w Internecie lakierów żelowych są podzielone. Jak to zwykle bywa wszystkim nie dogodzi, ale warto wziąć je pod uwagę w przypadku poszukiwania wysokiej jakości produktów. W szczególności godne uwagi są wszelkie opinie dotyczące nie tyle trwałości lakieru, a przyjemności płynącej z jego nakładania, gdyż sama aplikacja w dużej mierze wpływa na końcowy efekt w postaci lśniącej i gładkiej płytki paznokcia. Lakier jak żel musi posiadać odpowiednią konsystencję, aby nie spływał z płytki paznokcia a także u ułatwiający nakładanie pędzelek.

Z losowo wybranej kategorii: Czy meridia jest skuteczna – który lek jest skuteczniejszy adipex czy meridia ?

Trwałość manicure nie zawsze związana jest z jakością produktu, więc jeżeli na co dzień Twoje dłonie muszą sporo przejść, lepiej skorzystaj z manicure hybrydowego lub tytanowego, gdyż nawet najlepszy lakier żelowy nie przetrwa ekstremalnych porządków, częstego zmywania naczyń czy wielogodzinnego pisania na klawiaturze komputera.

Dobre lakiery żelowe są w stanie spełnić oczekiwania każdej z nas, dlatego warto poświęcić czas i pieniądze, gdyż doskonale sprawdzą się w kryzysowej sytuacji np. na urlopie lub w innej sytuacji, gdy posiadamy ograniczony dostęp do usług sprawdzonej manicurzystki.