Lakiery hybrydowe uczulenie nie zdarza się często, ale warto liczyć się z tym, że alergia na lakier hybrydowy może wystąpić. Jakie są objawy uczulenia na hybrydę? Które lakiery hybrydowe nie uczulają?

Zobacz także: Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością. Niestety czasami chęć posiadania pięknych paznokci wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii, która może objawić się nawet po długim czasie stosowania lakierów hybrydowych. Najczęściej to właśnie substancje drażniące zawarte w bazie, lakierze hybrydowym lub topie powodują uczulenie, jednak w przypadku szczególnie wrażliwej skóry, objawy uczulenia, może powodować kontakt z promieniowaniem lampy UV.

Uczulenie po hybrydzie

Najczęściej uczulenie na hybrydę objawia się świądem, zaczerwienieniem lub pieczeniem palców oraz skóry w okolicy paznokci. Odczyn alergiczny może pojawić się także podczas zdejmowania hybrydy i wówczas winowajcą jest alergia na aceton lub inne chemiczne środki używane do zdejmowania lakieru.

Może Cię zainteresować: Meridia zamiennik

Hybrydy dla alergikow

W ciężkich przypadkach uczulenia w okolicy paznokci mogą pojawić się bolesne pęcherze wypełnione płynem surowiczym, które przypominają swoim wyglądem tworzące się na skórze bąble po poparzeniu słonecznym lub termicznym np. oparzeniu wrzątkiem. W takim przypadku warto odwiedzić lekarza, gdyż konieczne może być zastosowanie specjalistycznych maści dermatologicznych. Zdarzają się także choroby paznokci po hybrydzie np. onycholiza, więc, jeżeli płytka paznokcia zaczyna zmieniać kolor, oddziela się od ciała oraz staje się krucha i pojawiają się dziury na paznokciach, zawsze należy skonsultować się z dermatologiem.

Paznokcie żelowe uczulenie

Ważne! Alergia na lakier hybrydowy może objawić się także, jako napad duszności. W szczególności taka reakcja alergiczna dotyka kobiety chorujące na astmę oskrzelową, którą wywołują drażniące zapachy. Z tego względu, jeżeli jesteś alergiczką, u której występują silne reakcje ze strony układu oddechowego na działanie innych alergenów np. pyłków roślin, sierści zwierząt, czy roztoczy lub miałaś kiedykolwiek napad duszności po wdychaniu oparów farb i lakierów, zachowaj szczególną ostrożność podczas robienia manicure hybrydowego.

Lakiery hybrydowe uczulenie

W przypadku, gdy masz zdiagnozowaną astmę oskrzelową i posiadasz leki mające na celu szybkie przerwanie napadu duszności (leki wziewne), konieczne zabierz je ze sobą do kosmetyczki, zawsze gdy chcesz wykonać manicure, gdyż alergia może ujawnić się nawet po wielu latach od pierwszej aplikacji lakieru i być związana np. ze zmianą jego producenta.

Uczulenie na hybrydę może także przybrać nieco inną postać i objawiać się np. pokrzywką usytuowaną nie w okolicy palców dłoni, ale w całkiem innym miejscu na ciele, dlatego warto obserwować swój organizm uważać na wszelkie niepokojące objawy, które pojawiają się po zrobieniu paznokci hybrydowych.

Z losowo wybranej kategorii: Mała łazienka w bloku zdjęcia

Jakie lakiery hybrydowe nie uczulają?

Tak naprawdę nie da się uniknąć alergii na hybrydę. Uczulenie może być związane z działaniem wielu czynników drażniących, obecnych w kosmetykach, ale nie warto panikować, gdyż reakcje alergiczne dotykają naprawdę niewiele kobiet.

Jednym ze skutecznych sposobów uniknięcia problemów, jest wybieranie sprawdzonych gabinetów kosmetycznych, które stosują profesjonalne lakiery i akcesoria do hybrydy. Zawsze należy uważać na jakość domowych zestawów do hybrydy i lakierów, bo to często to właśnie one powodują alergię. Gdy wystąpią objawy uczulenia należy zapisać nazwę producenta lakierów, aby móc uniknąć ich stosowania w przyszłości. Nie należy także mieszać produktów do hybrydy różnych marek, gdyż zachodzi wówczas znacznie większe ryzyko wystąpienia uczulenia.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Jeżeli alergia wystąpi, należy jak najszybciej pozbyć się hybrydy z paznokci i zastosować środki łagodzące dolegliwości np. maści z d-panthenolem oraz doustne leki antyalergiczne. Każdą reakcję alergiczną na kosmetyki warto skonsultować z lekarzem.