Kwasy owoce na twarz potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Skóra twarzy, podobnie jak reszta ciała, wymaga regularnego wykonywania peelingu, aby złuszczyć martwy naskórek i dodać cerze blasku  oraz witalności. W dzisiejszym artykule dowiesz się najważniejszych informacji i przekonasz się czym jest kuracja kwasami na twarz.

Jak działają kwasy owocowe?

Oczyszczanie kwasami to nic innego jak złuszczanie naskórka. Kwasy owocowe posiadają właściwości złuszczające, ale nie tylko, ponieważ równie świetnie pielęgnują skórę. Co więcej, kuracja kwasami na twarz jest polecana osobom, które zmagają się z przeróżnymi niedoskonałościami cery np. z trądzikiem, uporczywymi wypryskami, przebarwieniami czy nawet bliznami. Ponadto, oczyszczanie kwasami może być również stosowane przez osoby, które chcą wygładzić twarz i pozbyć się zmarszczek oraz ujędrnić cerę. Jak widać działanie kwasów owocowych jest bardzo wszechstronne i może bardzo wiele dobrego zadziałać dla naszej skóry.

Zobacz też: Koreańska pielęgnacja twarzy

Jakie kwasy można stosować na skórę?

Kwasy do oczyszczania skóry można podzielić na: alfa-hydrokwasy (AHA), beta-hydrokwasy (BHA) oraz polihydrokwasy (PHA). Kwasy AHA to m.in. kwas migdałowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy oraz kwas mlekowy, są one polecane zwłaszcza dla kobiet z cerą suchą lub skłonną do podrażnień i przebarwień. Kwasy BHA to m.in. kwas salicylowy, który pozyskuje się najczęściej z malin, lub kwiatów rumiankowych. Jest on polecany dla skóry z niedoskonałościami np. z trądzikiem. Kwasy PHA to m.in. kwas laktobionowy, który działa łagodnie, więc może być stosowany przez osoby z nadwrażliwą skórą, gdyż działa niezwykle łagodnie.

Warto przeczytać: Makijaż przy trądziku różowatym

W jaki sposób stosować kwasy?

Kwasy owocowe na twarz można stosować samodzielnie w domu lub udać się na zabieg do kosmetyczki. Na początku warto uważać i przeprowadzić test skórny lub zacząć swoją przygodę z kwasami od zakupu produktów z zawartością kwasów np. peelingów. Można też zakupić gotowe kwasy i na ich bazie przygotować własne kosmetyki do złuszczania z zalecaną dawką kwasu. Kuracja kwasami na twarz powinna być przeprowadzana w czasie zimowych lub jesiennych miesięcy, nie poleca się wykonywania jej wiosną czy latem, gdyż skóra jest wówczas bardzo wrażliwa na promienie słoneczne i może nawet dojść do poparzeń słonecznych , podrażnień czy przebarwień. Niezależnie od pory roku razem z kuracją kwasami należy stosować wysokie filtry ochronne w kremie.