Jeśli podczas codziennego szczotkowania zębów Twoje dziąsła krwawią, to oznaka, że możesz mieć kłopot z przyzębiem lub niewłaściwie czyścisz zęby. Dowiedz się jakie są najczęstsze przyczyny krwawienia dziąseł i jak sobie poradzić z tym problemem.

Co powoduje krwawienie dziąseł?

Krwawienie z dziąseł może mieć różne przyczyny – od tych prozaicznych, po groźne schorzenia jamy ustnej. Najczęściej przyczyny dotyczą bezpośrednio właśnie jamy ustnej, ale mogą też wskazywać na choroby ogólnoustrojowe. Krwawienie z dziąseł zdarza się też często w czasie trwania ciąży, które może być spowodowane zmianami hormonalnymi. W przypadku krwawienia z dziąseł, które nie ustępuje konieczna jest szybka wizyta u stomatologa, który zaleci odpowiednią diagnostykę i dalsze leczenie.

Losowo wybrany temat: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Najczęstsze przyczyny krwawiących dziąseł

Do najczęstszych przyczyn krwawienia z dziąseł zalicza się: paradontozę i inne choroby przyzębia, próchnica, urazy mechaniczne np. z powodu noszenia aparatu ortodontycznego, używanie twardej szczoteczki do zębów oraz niewłaściwe szczotkowanie, kamień na zębach, palenia papierosów, zła dieta, która jest uboga w witaminy i minerały, bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, cukrzyca, anemia lub choroby krwi np. zaburzenie krzepliwości.

Zobacz też: Ranking środków wybielających zęby

Jak leczy się krwawienie z dziąseł?

Jeśli krwawienie zdarza się sporadycznie przy mocnym szczotkowaniu zębów, to nie ma powodu do obaw, lecz jeśli problem jest częsty, to trzeba skonsultować się z dentystą, szczególnie jeśli krwawienie występuje nie tylko przy myciu zębów, ale też przy jedzeniu czy przy nacisku na dziąsło. Stomatolog dokładnie sprawdzi stan zębów i dziąseł i zastosuje odpowiednie środki.

Z losowej kategorii: Czeska apteka internetowa adipex retard 75 mg – Meridia 15 mg Czechy

Jeśli mamy problem z paradontozą lub stanem zapalnym, to konieczne będą leki lub specjalne żele czy maści z antybiotykiem. Bezwzględnie należy też zmienić szczoteczkę na miękką i zakupić specjalną pastę np. Parodontax lub Lacalut. Szczoteczkę należy zmieniać często, aby unikać bakterii. Można też zastosować płukanki ziołowe, które załagodzą zmiany zapalne np. szałwię lub rumianek.