Kro

Krople Nervosol są produktem roślinnym. Lek ma w składzie korzeń kozłka, czyli walerianę w ilości 25%, korzeń arcydzięgla w ilości 20%, ziele melisy w ilości 25%, szyszki chmielu – 15%, kwiat lawendy w ilości 15% oraz etanol. Krople Nervosol stosuje się tradycyjnie w celu wyciszenia i obniżenia napięcia nerwowego. Nervosol koi, uspokaja i pomaga zasnąć. Krople Nervosol opinie mają pozytywne, ale nie zadziałają jednak na wszystkich. Pomagają, ale jedynie w stanach lekkich. Chorzy z poważnymi zaburzeniami typu nerwica lub choroby psychiczne powinni udać się do lekarza i poddać terapii.

Może cię zainteresować: Nerwica objawy leczenie

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia w przypadku napięcia nerwowego mogą przyjmować lek 2- 3 razy dziennie po 5 ml (łyżeczka)
  • Jeżeli występują trudności w zasypianiu, można przyjąć 5-10 ml, czyli do 2 łyżeczek w okresie 30-60 minut przed snem. Wcześniej można przyjąć dawkę w czasie kolacji.

Losowo wybrany temat: Dlaczego wypadają włosy?

Jak każdy lek krople Nervosol mogą powodować objawy niepożądane. Może to być nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne, nudności i bóle brzucha. W razie wystąpienia problemów należy poinformować o nich lekarza.

Krople Nervosol to lek wprawdzie ziołowy, ale nie wszyscy powinni go przyjmować. Leku nie można podawać dzieciom poniżej 14 lat bez konsultacji z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią również bez konsultacji z lekarzem nie powinny leku brać. Jeżeli chodzi o kierowanie pojazdami mechanicznymi i obsługę maszyn, to lek ze względu na etanol może osłabiać zdolność do wykonywania tych czynności w niewielkim lub umiarkowanym stopniu. Trzeba też z lekiem uważać, gdy potrzebna jest dobra sprawność psychoruchowa np. podczas pływania czy pracy na wysokości.