Niemal każda kobieta w czasie ciąży boryka się z problemem rozstępów na skórze. Jak temu zaradzić, jaki krem na rozstępy wybrać i co robić, aby je zminimalizować?

Rozstępy to zmiany powstające w głębokich warstwach skóry, które wyglądają mało estetycznie i dotykają wielu kobiet. Najczęściej pojawiają się w momentach dużego i gwałtownego przyrostu wagi i rozciągania się skóry, czyli właśnie podczas trwania ciąży, a szczególnie w jej końcowym etapie. Na powstawanie rozstępów mają też wpływ uwarunkowania genetyczne. Rozstępy można zmniejszyć, ale trudno się ich całkowicie pozbyć, więc warto już od początku ciąży stosować odpowiednie kosmetyki, które zapobiegają ich powstawaniu.

Zobacz również: Baby blues objawy

Skuteczne działanie zapobiegające powstawaniu dużej ilości rozstępów opiera się przede wszystkim na nawilżaniu, natłuszczaniu i ujędrnianiu skóry całego ciała. Mamy do wyboru wiele kremów na rozstępy drogeryjnych lub aptecznych, więc każda kobieta bez trudu znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze kremy to Tocoreduct Forte , MUSTELA Maternite , PALMERS COCOA , BIELENDA Sexi Mama

Warto stawiać na produkty, które powstały specjalnie z myślą o przyszłych mamach, ponieważ zawierają one najlepsze składniki ze sprawdzonych źródeł, a ich działanie jest w stu procentach bezpieczne i nie powoduje podrażnień. Takie szczegóły znajdziemy na opakowaniu każdego kosmetyku. Kremy na rozstępy, które można stosować już od początku ciąży również powinny zawierać na opakowaniu taką informację.

Może Cię zainteresować: Ciąża objawy początkowe

Do wyboru mamy kremy na rozstępy pod postacią balsamu, który szybko się wchłania, ale możemy też wybrać przeróżne olejki. Warto też zwrócić uwagę na zapach przed zakupem kremu, ponieważ wiele kobiet w ciąży źle reaguje na niektóre kompozycje zapachowe.

Najlepsze oleje naturalne zapobiegające rozstępom w ciąży, to m.in. olej kokosowy, olej z migdałów, olej arganowy lub z kiełków pszenicy. W składzie kremów na rozstępy najlepiej szukać np. kwasu hialuronowego, pantenolu, wyciągu z bluszczu, witaminy E, kolagenu czy masła shea.

Jeśli chodzi o stosowanie, to kremy na rozstępy należy stosować regularnie, aby osiągnąć dobre rezultaty, czyli przynajmniej dwa razy w ciągu dnia, a nawet częściej. Krem na rozstępy należy nakładać kolistymi ruchami i szczególnie uwzględniać najbardziej problematyczne miejsca, czyli uda, pośladki, piersi i brzuch. Przy okazji nakładania preparatu można wykonać delikatny masaż.

Wybór odpowiedniego kremu na rozstępy i jego regularne stosowanie może znacznie zmniejszyć problem powstawania kłopotliwych zmian skórnych w ciąży. Warto wykorzystać moc składników odżywczych i cieszyć się piękną skórą po ciąży.