Kręcone włosy wyglądają bardzo efektownie, ale trzeba o nie odpowiednio dbać. Najważniejsza jest właściwa pielęgnacja, której podstawą są specjalne kosmetyki przeznaczone dla kręconych włosów. Dowiedz się jak pielęgnować swoje loki i fale, aby zawsze wyglądały obłędnie.

Kręcone włosy bardzo często się puszą i przesuszają, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Jeśli będziemy się stosować do kilku podstawowych zasad, to nasze włosy będą w dobrej kondycji.

Przeczytaj też: Doppelherz na włosy i skórę opinie

Włosy kręcone najlepiej myć co drugi dzień. Warto sięgnąć po szampon specjalnie przeznaczony do włosów kręconych np. Flexible Curls od Nivea. Przy kręconych włosach nigdy nie należy zapominać o ich odpowiednim nawilżeniu. Sam szampon nie wystarczy, więc po każdym myciu należy nałożyć silnie nawilżającą odżywkę np. Ultra Doux z olejkiem z awokado i z masłem karite. Po myciu i nałożeniu odżywki warto dodatkowo użyć specjalnego serum lub olejku, który jeszcze bardziej nawilży włosy oraz dodatkowo je zregeneruje np. serum do włosów kręconych marki Dove lub olejku arganowego.

Jak dodatkowo można zadbać o swoje loki? Dobrym sposobem jest użycie raz lub dwa razy w tygodniu specjalnej maski, którą należy trzymać na włosach dłużej niż standardową odżywkę. Taki zabieg pielęgnacyjny pomoże zapobiec przesuszeniu włosów. Dobrą maską jest np. maska z nawilżającym aloesem marki Kallos. Alternatywą dla masek jest olejowanie włosów, czyli nakładanie oleju naturalnego (np. kokosowego, arganowego czy jojoba) na noc lub na parę godzin w ciągu dnia. Następnie należy zmyć olej i wymyć włosy szamponem.

Może Cię zainteresować: Dieta na mocne włosy

Kręcone włosy nie powinny być często suszone suszarką, ponieważ może je to dodatkowo przesuszyć i zniszczyć. Najlepiej pozwolić im wyschnąć naturalnie. Jeśli już musimy je wysuszyć, to najlepiej użyć do tego zimnego strumienia i zaopatrzyć się w suszarkę z dyfuzorem.

Kręcone włosy najlepiej rozczesywać gdy są mokre, pomocny będzie grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Jeśli chodzi o stylizacje kręconych włosów, to tutaj z pomocą przychodzi szereg specjalnych kosmetyków – kremów, pianek czy żeli, które pomogą je ułożyć, a dodatkowo podkreślają naturalny skręt włosów np. pianka do włosów kręconych Aussie lub krem do włosów kręconych Gosh.