Kłopoty z potencją po 50 nie muszą być normą wśród mężczyzn. Zgodnie z nowymi statystykami jedynie 30% mężczyzn po 50 roku życia cierpi z powodu obniżonego libido i zaburzeń erekcji. Jak cieszyć się udanym życiem erotycznym po 50 roku życia?

Może Cię zainteresować: Leki na potencję w aptekach na receptę

Problem z erekcją przed stosunkiem

Kłopoty z potencją dotyczą zarówno młodych mężczyzn, jak i przedstawicieli nieco starszego pokolenia. Nie są one zwykle związane z obwinianą za brak libido i problemy ze wzwodem andropauzą, a wynikają z licznych przyczyn fizycznych m.in. chorób i dolegliwości zdrowotnych, na których wystąpienie ma bezpośredni wpływ tryb życia.

Normalne jest, że po 50 roku życia znacząco zwiększa się ryzyko rozwoju wielu chorób, które czasami nie dają wyraźnych objawów somatycznych, a mogą wpływać właśnie na obniżenie libido i brak erekcji lub uniemożliwiać utrzymanie wzwodu przez dłuższy czas.

Przeczytaj także: Środki na potencję ranking

Przyczyny kłopotów z potencją – mowa tutaj o wszelkich chorobach wynikających z siedzącego trybu życia, stosowania źle skomponowanej diety, nadwagi i otyłości, przewlekłego stresu, palenia papierosów i nadużywania alkoholu. Brak erekcji po alkoholu to typowy problem, choć nadal wielu mężczyzn uważa, że alkohol zwiększa ochotę na seks.

Kłopoty z potencją po 50 mogą wynikać z:

  • Problemów emocjonalnych,
  • Cukrzycy,
  • Nadciśnienia,
  • Chorób serca i układu krążenia,
  • Zbyt wysokiego poziomu cholesterolu,
  • Zaburzeń związanych ze zmniejszeniem wydzielania męskich hormonów płciowych.

Przyczyną problemów z potencją może być też unikanie współżycia i zbyt długa przerwa pomiędzy kolejnymi stosunkami, powodowana strachem o to, czy tym razem się uda zadowolić partnerkę.

Z losowo wybranej kategorii: Czy adipex jest dostepny w czechach ? Adipex jak rozpoznać oryginał ?

Jak polepszyć erekcje?

Istnieje szereg sposobów na poprawę jakości życia erotycznego po 50 roku życia i odzyskanie utraconego libido:

  • Po pierwsze i najważniejsze – warto udać się do lekarza i sprawdzić swój stan zdrowia oraz rozpocząć leczenie wykrytych dolegliwości zdrowotnych,
  • Po drugie – należy zmienić swój styl życia m.in. przejść na zdrową dietę, zadbać o codzienną aktywność fizyczną (chociażby kilkunastominutowy spacer), zrezygnować z używek oraz ograniczyć stres,
  • Po trzecie – skutecznym sposobem na problemy z potencją jest także rozwiązanie problemów w związku, samoakceptacja oraz przełamanie stereotypów o tym, że po 50 seks można jedynie oglądać w telewizji, a nie cieszyć się nim na żywo,
  • Po czwarte – wzrost libido i redukcję problemów z erekcją zapewniają specjalne leki i suplementy.

Losowo wybrany artykuł: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Dla mężczyzn z problemami zdrowotnymi doskonałym wyborem będą naturalne preparaty na libido, które pozwolą bez skutków ubocznych odzyskać młodzieńczy wigor w sypialni i raz na zawsze pokonać problem ze zwodem.

Przeczytaj także opinie: Problem z erekcją forum

Co dobrze wpływa na erekcje? Dobrym wyborem dla mężczyzn po 50 będą naturalne suplementy diety o działaniu poprawiającym ukrwienie członka oraz zwiększającym libido. Działają one na podobnej zasadzie, jak wszystkim znana niebieska tabletka, ale nie posiadają jej skutków ubocznych. Godne polecenia są tabletki Vigrax, dedykowane dla mężczyzn w każdym wieku, które działają niezależnie od przyczyn zaburzeń erekcji i są bezpieczne dla zdrowia.