Pandemia nie tylko uwypukliła wszelkiego rodzaju problemy, z którymi na co dzień muszą radzić sobie Polacy, ale również rzuciła światło na rozwiązania, które wcześniej były albo mało znane, albo ignorowane. Jednym z takich rozwiązań jest korzystanie z usług lekarza online.

Zamiast stać w kolejkach w przychodni, można dostać e-receptę na potrzebne leki (także na tabletki antykoncepcyjne) przez internet. Czy jednak zdalna konsultacja lekarska jest tak samo skuteczna, jak stacjonarna? Kto może skorzystać z takiej wizyty? Czy przepisane leki podczas konsultacji online będzie można wykupić w każdej aptece? Na jakim portalu znaleźć najlepszych specjalistów?

  1. Kiedy wizyta u lekarza online jest dobrym rozwiązaniem?
  2. Kto może skorzystać z usług lekarza online?
  3. Jacy specjaliści przyjmują do swoich zdalnych gabinetów?
  4. Recepta online, oszczędność czasu – jakie są zalety wizyty u lekarza online?
  5. Czy recepty online można realizować w dowolnej aptece?
  6. Kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w stacjonarnym gabinecie lekarskim?
  7. Gdzie znaleźć dobrych specjalistów przyjmujących online?

Kiedy wizyta u lekarza online jest dobrym rozwiązaniem?

Konsultacja online z lekarzem jest dobrym pomysłem w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jeżeli czujesz, że zaczyna się u ciebie standardowa grypa lub przeziębienie – nie musisz w takich sytuacjach czekać na wizytę stacjonarną, skoro masz pewność, że do lekarza online dostaniesz się szybciej i bez przeszkód. Kolejną kwestią jest sytuacja, w której będzie ci potrzebna e-recepta online. Jeżeli potrzebujesz dany lek, który normalnie zażywasz, to również nie musisz trudzić się do lekarza stacjonarnego. Wystawianie recept to jeden z najczęstszych powodów korzystania z konsultacji online.

Kto może skorzystać z usług lekarza online?

Jakie osoby mogą skorzystać z konsultacji lekarskiej online? Przede wszystkim mogą być to osoby pełnoletnie, a więc takie, które ukończyły 18 rok życia. Jeżeli osoba jest niepełnoletnia, usługa musi być zamówiona przez rodzica lub opiekuna. Oczywiście warto również wspomnieć o tym, że z takich konsultacji skorzystają wyłącznie ci, którzy mają dostęp do Internetu i telefonu, ponieważ właśnie w ten sposób nawiązywane jest połączenie.

Jacy specjaliści przyjmują do swoich zdalnych gabinetów?

Do jakich specjalistów jesteś w stanie się dostać bez konieczności wychodzenia z domu? Specjalistów przyjmujących online jest naprawdę bardzo wielu: od internistów, poprzez pediatrów aż na psychiatrach i psychologach kończąc. Możesz w ten sposób skonsultować się z endokrynologiem, ginekologiem, dietetykiem, ortopedą czy diabetologiem. Także onkolog, chirurg, neurolog czy geriatra i alergolog przyjmują swoich pacjentów w ten sposób. Jest więc duża szansa na to, że znajdziesz lekarza takiej specjalizacji, na jakiej ci zależy przez internet.

Recepta online, oszczędność czasu – jakie są zalety wizyty u lekarza online?

Jakie są zalety konsultacji lekarskiej online? Oczywiście w ten sposób jesteś w stanie oszczędzić mnóstwo czasu, który normalnie straciłbyś czy to na dojazd do lekarza, czy też na czekanie w poczekalni. Będziesz mógł też od razu dostać receptę online. Taka elektroniczna recepta będzie mogła zostać zrealizowana w dowolnej aptece, nie będziesz więc musiał się martwić o to, że farmaceuta nie wyda ci leków. Oprócz recept możesz dostać również zwolnienie lekarskie, które także będzie akceptowane.

Czy recepty online można realizować w dowolnej aptece?

Wiele osób decyduje się na konsultację online z lekarzem, ponieważ ma nadzieję na wystawienie e-recepty, na leki które bierze regularnie. Nadal jednak jest spore grono osób, które obawia się tego, że recepta wystawiona w ten sposób nie zostanie zrealizowana w aptece stacjonarnej. Nie ma się jednak czego bać. Farmaceuci standardowo realizują recepty online wystawione przez lekarzy. Jak najbardziej więc dostaniesz leki, których będziesz potrzebować.

Kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w stacjonarnym gabinecie lekarskim?

Nie zawsze jednak dobrym rozwiązaniem będzie wizyta online u lekarza. Konsultację telefoniczną warto zamienić na tradycyjną, stacjonarną wizytę w gabinecie lekarskim wtedy, gdy twój stan jest poważny lub wiesz, że lekarz nie będzie w stanie wystawić ci właściwej diagnozy bez dokładnego badania. Także, gdy w grę wchodzi zdrowie dzieci, to nie warto ryzykować i lepiej od razu zdecydować się na konsultację stacjonarną. Szczególnie wtedy, gdy dzieci są jeszcze całkiem małe.

Gdzie znaleźć dobrych specjalistów przyjmujących online?

Gdzie najlepiej przejść konsultację lekarską online? Na jakim portalu znajdziesz dobrych specjalistów, którzy będą w stanie pomóc ci w twoim problemie? W tym celu warto wejść chociażby na stronę https://www.heydoc.pl/ – znajdziesz tam lekarzy wielu, różnorodnych specjalizacji takich, jak endokrynolog, ortopeda czy alergolog i dermatolog, którzy podczas konsultacji medycznej wypiszą ci e-recepty. Będziesz w stanie też dostać zwolnienie lekarskie, jeżeli będzie ci ono potrzebne.