Kiedyś panowało powszechne przekonanie, że do psychologa chodzą tylko osoby chore psychicznie – i był to powód do wstydu. W ostatnich latach wiele się jednak zmieniło. Dziś, gdy świadomość społeczna dotycząca tego tematu diametralnie wzrosła, wizyta u psychologa wydaje się czymś normalnym. Coraz więcej ludzi zaczyna bowiem rozumieć, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie psychiczne, szczególnie w życiowych kryzysach.
W jakich sytuacjach przydaje się wsparcie psychologa?
Do psychologa można pójść z każdym problemem. Czujesz się wyobcowany, zobojętniały, nieszczęśliwy? A może nie radzisz sobie z ciągłym stresem, masz problemy ze snem i często dopada Cię frustracja? U psychologa znajdziesz wsparcie, które pozwoli Ci wrócić do psychicznej równowagi, odzyskać kontrolę nad swoim życiem i znowu czerpać z niego radość. Psycholog może Ci też pomóc przejść przez trudne zmiany w życiu, takie jak przeprowadzka, zmiana pracy, narodziny dziecka czy rozwód, a także przepracować lęki i traumy z przeszłości, które negatywnie odbijają się na Twoich obecnych relacjach z otoczeniem i samym sobą. Jego wsparcie okazuje się również nieocenione w czasie poważnej choroby, walki z uzależnieniem, żałoby i innych życiowych kryzysów, z którymi trudno uporać się samodzielnie. Nawet silni i wytrzymali psychicznie ludzie potrzebują czasem, aby ktoś wyciągnął do nich pomocną dłoń – wtedy właśnie z odsieczą przychodzi psycholog.
Jak wygląda terapia w klinice psychologicznej?
Typowa terapia psychologiczna polega na regularnych spotkaniach, w trakcie których psycholog i pacjent prowadzą ze sobą szczerą, pełną empatii i zrozumienia rozmowę i starają się wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie zaistniałego problemu. Terapia prowadzona w prywatnej klinice psychologicznej jak Holisens wygląda podobnie, jej kluczowym elementem jest cykl spotkań z terapeutą, jednak poza tym pacjent może wziąć też udział w dodatkowych warsztatach, szkoleniach i treningach. Klinika psychologiczna posiada o wiele więcej narzędzi skutecznej pracy terapeutycznej niż zwykły gabinet psychologiczny czy szpital. Klinika psychologiczna stara się też patrzeć na pacjenta całościowo, a nie jedynie przez pryzmat jednego, konkretnego problemu, z którym się do niej zgłosił. Takie kompleksowe podejście pozwoli w efektywny sposób zadbać o Twoje samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.
Najnowsze komentarze