Kąpiele w źródłach termalnych to wspaniała okazja na relaks, ale też szansa na poprawę samopoczucia oraz wyglądu skóry. Warto korzystać z dobrodziejstw takich kąpieli, w Polsce istnieje wiele górskich ośrodków wypoczynkowych gdzie znajdują się baseny termalne np. w Bukowinie Tatrzańskiej lub Białce Tatrzańskiej.
Moc z minerałów
Wody termalne o wysokim stopniu mineralizacji w uzdrowiskach są wykorzystywane do celów rekreacyjnych. Swoje wspaniałe właściwości zawdzięczają bogactwu minerałów, które zawierają, są to m.in.: żelazo, potas, krzem, mangan, magnez, selen, lit, wapń i chrom. Wody w basenach termalnych mają zazwyczaj temperaturę około 40 stopni.
Zobacz też: Domowe sposoby na nawilżenie skóry
Woda termalna świetnie wpływa na skórę
Pozytywny wpływ wody termalnej na skórę jest nieoceniony, w drogeriach można znaleźć mnóstwo kosmetyków z jej zawartością w składzie, ale jeszcze lepszy wpływ na kondycję skóry mają kąpiele w basenach termalnych. Wody termalne wspaniale wygładzają skórę oraz ją ujędrniają, mogą też pomóc w walce z cellulitem i rozstępami.
Ponadto, kąpiele regenerują i nawilżają skórę oraz są polecane przez dermatologów dla osób cierpiących na różnorakie schorzenia skórne np. alergię, trądzik lub łuszczycę. Co więcej, wody termalne przywracają skórze jej naturalną równowagę, łagodzą wszelkie podrażnienia i pomagają zredukować przebarwienia. To jeszcze nie koniec wspaniałego wpływu kąpieli termalnych na kondycję skóry, bo cenne minerały zawarte w wodzie mają też działanie odmładzające – poprawiają ukrwienie i elastyczność skóry i przywracają jej młodzieńczy blask.
Warto przeczytać: Jak rozgrzać organizm od środka?
Woda termalna na różnorakie dolegliwości
Oprócz pozytywnego wpływu na skórę, kąpiele w wodach termalnych mają też wpływ na inne funkcje organizmu. Wody termalne działają bardzo relaksacyjnie, a więc redukują stres, pozwalają się odprężyć i działają rozluźniająco na mięśnie. Kąpiele termalne są bardzo dobre dla wszystkich osób, które uprawiają sport i chcą zregenerować mięśnie. Wody termalne działają też pozytywnie na stawy, serce i kręgosłup, bo zmniejszają wszelkie napięcia.
Najnowsze komentarze