Jakie piwo ma najmniej kalorii? Zastanawiasz się, jakie piwo jest najmniej tuczące? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się więcej na temat kalorii w piwie. Z nami w końcu zapanujesz nad spożywanymi codziennie kaloriami!

Przeczytaj koniecznie: Ile kalorii ma jedna kromka chleba z masłem?

O tym, czy piwo jest kaloryczne pisaliśmy już tutaj. Sprawdź, dlaczego nie jest to napój, którym należy raczyć się codziennie, nawet gdy nie musisz liczyć kalorii i walczyć z nadwagą.

Ilość kalorii w piwie

Często nie zdajemy sobie sprawy, ile tak naprawdę dodatkowych kalorii spożywamy każdego dnia, sięgając nie tylko po piwo i inne napoje alkoholowe, ale także bezwartościowe przekąski i modne, dietetyczne wynalazki. W efekcie kilogramów stale przybywa, a każda dieta okazuje się mało efektywna, co staje się jedynie przyczyną coraz większej frustracji. Dbanie o linię nie jest jednak wcale trudne – wystarczy tylko zyskać wiedzę na temat tego, jakie przyjemności zagrażają szczupłej sylwetce i ograniczyć je do niezbędnego minimum.

Może Cię zainteresować: Kaloryczność alkoholu tabela

Jakie piwo ma najmniej kalorii?

Nie sposób podać jednej marki piwa, które ma najniższą kaloryczność – na rynku jest ich zbyt wiele. Jest jednak jedna zasada, która pozwoli ograniczyć ilość spożywanych wraz z piwem kalorii – trzeba po prostu czytać etykiety i sięgać po trunki, które mają nie tylko najmniejszą kaloryczność, ale i najkrótszy skład. Wówczas oprócz kalorii ograniczymy także spożywanie różnych substancji, które nie zawsze służą naszemu zdrowiu np. konserwantów, barwników i aromatów, których nie brakuje także w piwach.

Ile kcal ma piwo?

Skład piwa – coraz trudniej kupić w 100% naturalne piwo, które powinno składać się jedynie z wody, chmielu, słodu jęczmiennego i drożdży piwnych. Możemy je oczywiście uwarzyć w domowym zaciszu i coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Losowo wybrana kategoria: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Ile kalorii ma piwo 0 5l?

Wracając do tematu kaloryczności piwa, najmniej kalorii ma piwo jasne – około 150 kcal w 500 ml. Piwo ciemne kalorie, które cechuje większa zawartość procentów to już około 200 – 400 kcal w 500 ml w zależności od zawartości ekstraktu słodowego.

Z losowo wybranej kategorii: Jak najszybciej wyleczyć przeziębienie?

Piwo z sokiem kalorie to około 250 kcal w 500 ml – w zależności od tego, ile soku dodano i jakiej jest on jakości (najczęściej sklepowe soki i syropy do piwa to istna bomba kaloryczna, która w większości składa się z syropu glukozowo – fruktozowego).

Równie kaloryczne jest, lubiane nie tylko przez kobiety, piwo smakowe, które mimo niewielkiej ilości procentów ma sporo kalorii – 500 ml takiego piwa to około 270 kcal.

Wybierając piwo ze względu na jego kaloryczność, warto sięgać po piwa lekkie i jasne. Ciężkie piwa słodowe oraz trunki z dodatkami smakowymi to zły wybór na diecie. Warto także pamiętać, że piwo wzmaga apetyt, a wszelkie przekąski typu chipsy, paluszki i dania fast-food mogą dostarczyć do naszego organizmu nawet kilkaset dodatkowych kalorii w czasie jednej imprezy!