Masz brodę, która jest Twoją dumą i cechą charakterystyczną? W takim razie Twoim obowiązkiem jest prawidłowa jej pielęgnacja. Zadbana broda nie bierze się znikąd. Najlepszym sposobem jest stosowanie olejku do brody. Sprawdź już teraz, jaki olejek do brody warto wybrać i jak go stosować.

Zalety stosowania olejku do brody

Dobry olejek do brody może absolutnie wystarczyć do tego, aby sprawić, żeby broda zyskała odpowiednią miękkość i blask. Dlatego, gdy chcesz zadbać o odpowiednią pielęgnację swojej brody, nie potrzebujesz sterty podobnych do siebie kosmetyków. 

Jakie jeszcze inne działania mają najlepsze olejki do brody?

  • Efekt odświeżenia brody, aby nadać jej więcej blasku.
  • Działanie antybakteryjne.
  • Gdy zakupisz preparat na bazie naturalnych olejków eterycznych, sprawisz, że Twoja broda zyska swój oryginalny zapach. Do wyboru masz dziś wiele różnych opcji zapachowych – od mięty, po paczulę, trawę cytrynową, drzewo herbaciane czy też may chang.
  • Masz problem z suchą skórą? W takim przypadku stosowanie olejku do brody na powierzchnię skóry pod nią sprawi, że zyskasz odpowiednie nawilżenie. Wtedy zniknie Twój problem ze suchością czy nawet łuszczeniem się skóry.
  • Olejek może też sprawić, że Twoja broda przestanie się puszyć. Zatem, jeśli masz z tym problem, to koniecznie zdecyduj się na odpowiedni preparat, który pomoże ujarzmić Twoją brodę.
  • Kolejną zaletą stosowania olejków do brody jest to, że pozytywnie wpływają one na strukturę włosów, a co za tym idzie, ją wzmacniają. Dodatkowo wiele preparatów pobudza wzrost zarostu i brody, a także pomaga w jej zagęszczeniu. Masz problem z wypadaniem włosów z brody? Olejek będzie w takim razie koniecznością.
  • Na samym końcu chcielibyśmy zwrócić uwagę także na to, że dobre olejki do brody sprawiają także, że pielęgnujesz nie tylko brodę, ale też skórę twarzy. Jeśli odczuwasz dokuczliwe uczucie swędzenia czy też ściągania w okolicy brody, to olejek może pomóc w pozbyciu się tych problemów.

Jaki olejek do brody warto wybrać?

Przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii, a mianowicie do tego, jaki olejek do brody warto zakupić.

Najlepiej zawsze zwróć uwagę na 3 najważniejsze kwestie:

  • skład olejku – naturalny skład to podstawa, świetnym wyborem będzie zawartość w środku oleju ze słodkich migdałów czy też oleju arganowego;
  • jego zapach – to indywidualna kwestia, zastanów się, czy wolisz delikatne zapachy, czy mocniejsze;
  • konsystencja – najlepszą opcję będzie lekki olejek, który szybko się wchłania.

Jak stosować krok po kroku olejek do brody?

Nakładanie olejku na brodę jest bardzo proste. Na początku umyj brodę, a później przejdź do aplikacji wybranego preparatu. Dobrym pomysłem będzie nałożenie kilku kropli olejku na wnętrze dłoni – liczba kropli powinna być dostosowana do długości brody. Przy krótkiej brodzie zdecydowanie wystarczające będą 2-3 kropli. To przy okazji pokazuje, jak bardzo wydajne są olejki do brody, dlatego z powodzeniem można wykorzystywać je nawet przez  kilka miesięcy.

Następnie wmasuj olejek dłonią w całą długość brody oraz w skórę pod nią.

Pamiętaj też, że najważniejsza jest regularność. Dlatego, gdy chcesz zyskać te wszystkie korzyści, o których wspominaliśmy, musisz pamiętać o regularnym używaniu olejku do brody. Wtedy na pewno uda Ci się zadbać o wygląd, strukturę i miękkość swojej brody.