Makijażowe trendy oferują nieskończoną ilość możliwości. Jednak nie każdy rodzaj czy kolorystyka będzie dobrze wyglądać przy danej typie urody. Makijaż oka powinien być więc nie tylko modny, ale przede wszystkim dopasowany do typu urody, charakteru danej osoby i barw nadanych przez naturę. O ile kwestia konturowania twarzy czy stylizacja brwi jest w tej kwestii dość uniwersalna, o tyle makijaż oka wymaga spojrzenia indywidualnego. Szczególnego namysłu i dopasowania wymaga makijaż oczu niebieskich dla blondynek. Jak pomalować oko, by wyglądało spektakularnie?

Jak dopasować odpowiedni makijaż oka?

Zanim dobierzemy styl i rodzaj makijażu do danej osoby, jej stroju czy też okazji, istotne jest określenie palety barw, która będzie się prezentować korzystnie przy konkretnym typie urody. Włosy w kolorze blond oraz niebieskie oczy to typowe cechy urody słowiańskiej. Zazwyczaj takie zestawienie cechuje delikatność i naturalność, którą należy podkreślić równie subtelną stylistyką zarówno w zakresie ubioru, jak i makijażu. Możliwe jest wówczas podkreślenie wszystkich atutów urody i stworzenie spektakularnego efektu.

Makijaż oka niebieskiego w zestawieniu z włosami w kolorze blond nie powinien być zbyt intensywny. Na odrobinę szaleństwa można postawić, wykonując makijaż wieczorowy, jednak nawet w tym przypadku warto zachować umiar i wyraźnie podkreślić albo oczy, albo usta.

Makijaż oka dla niebieskookich blondynek – jaka kolorystyka będzie odpowiednia?

Makijaż oczu niebieskich dla blondynek najlepiej wykonać w odcieniach brązów oraz beżu. Do wyboru jest tu cała paleta interesujących barw, w tym ponadczasowego nude, który perfekcyjnie wyglądać będzie w stylizacjach na co dzień. Jako uzupełnienie dobrze jest wybrać sprawdzony tusz do rzęs dobrej jakości. Zarówno cienie brązowe i beżowe dla blondynek, jak i rewelacyjne tusze dostępne są w bogatej ofercie AVON.

Makijaż oka można też wzbogacić kreską wykonaną za pomocą eyelinera, jednak powinna być ona subtelna i cienka. Tego typu urodę bardzo łatwo przytłoczyć nadmiarem zastosowanych produktów.

W makijażu wieczorowym natomiast z powodzeniem wykorzystać można odcienie neonowe, metaliczne oraz połyskujące wersje cieni brązowych i beżowych. Makijaż zaakcentować można również dodatkiem intensywnych odcieni pomarańczy lub miedzi.

Jak pomalować oko na co dzień?

Makijaż oka niebieskiego nie jest skomplikowany i z zadaniem tym z pewnością poradzi sobie każda z pań, nawet gdy czasu jest mało, co ma miejsce szczególnie rano. Stylizację warto zacząć od nałożenia na dolną powiekę jasnego korektora, dzięki czemu uzyskać można efekt świeżości i wypoczętej twarzy. Taki zabieg doskonale podkreśli też niebieską tęczówkę.

Następnie wybrać należy odcień beżowy, najbardziej zbliżony do naturalnego koloru cery, i nałożyć go na całej powierzchni górnej powieki. Ciemniejszy odcień dobrze jest natomiast wykorzystać w jej załamaniu. Po nałożeniu produktu konieczne jest użycie pędzelka do blendowania, którym rozcieramy nałożony kosmetyk tak, aby granice koloru połączyły się z wcześniej zaaplikowanym odcieniem. Cienkim pędzelkiem nakładamy też ciemniejszy cień tuż pod linią dolnych rzęs i także delikatnie rozcieramy. Taki zabieg optycznie powiększy oczy oraz doda im głębi.

W wewnętrznym kąciku oka warto zastosować jasny cień z połyskującymi drobinkami. Nałożenie go pozwoli rozświetlić spojrzenie i dodatkowo uwydatnić oczy. Następnie wystarczy już tylko dokładnie i ostrożnie wytuszować rzęsy czarnym tuszem.

Czym uzupełnić makijaż oka?

W przypadku blondynek o niebieskich oczach świetnym uzupełnieniem codziennego makijażu będzie szminka lub pomadka w kolorze nude, bezbarwny błyszczyk lub intensywna czerwień dla pań odważnych albo w wieczorowych stylizacjach. Warto też zrezygnować z popularnego intensywnego konturowania na rzecz delikatnego różu do policzków i delikatnego muśnięcia ich rozświetlaczem.