Medycyna estetyczna daje dziś szereg możliwości do zachowania młodości na długo. A czy istnieje naturalna metoda dająca podobne efekty? Tak – masaż Kobido.

Masaż Kobido należy do jednego z najstarszych japońskich rytuałów. „Kobido” oznacza „starożytną drogę do piękna”, a został on stworzony dla cesarzowej, która chciała jak najdłużej zachować swój młody wygląd. Masaż ma za zadanie stworzyć harmonię między zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym, zapewniając w ten sposób młodą i piękną skórę. W dzisiejszych czasach jest naturalną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.

Jak wygląda masaż Kobido?

Japoński liftingujący masaż twarzy podlega z góry określonym regułom, a jego przebieg dzieli się na kilka stałych etapów. Zabieg rozpoczyna się od masażu tkanek głębokich „na sucho”, co ma na celu odprężenie, zniwelowanie napięcia, poprawę krążenia oraz przygotowanie do dalszych kroków. Gdy masażysta uzna, że tkanki są gotowe, intensywność masażu zaczyna wzrastać. Rozpoczyna się część liftingująca, polegająca na szczypaniu, pociąganiu i mocnym ugniataniu skóry, co może powodować dyskomfort lub niekiedy delikatnie boleć. Dzięki szybkim, zaangażowanym i mocnym ruchom usprawnia się cyrkulacja krwi i limfy, zmniejszając tym samym opuchliznę, poprawiając kolor naskórka i unosząc owal twarzy tworząc efekt naturalnego liftingu.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu Kobido

Na zabiegi masażu Kobido powinny się zdecydować osoby, które chcą w naturalny sposób poprawić wygląd i kondycję skóry. Wskazaniem do jego stosowania jest także uczucie nadmiernego napięcia mięśni w obszarze twarzy, szyi i barków oraz bruksizm. Doskonale sprawdzi się także u osób narażonych na przewlekły stres i przemęczonych. Do przeciwwskazań wykonywania masażu Kobido zalicza się podwyższona temperatura ciała, występowanie stanów zapalnych lub ran na skórze oraz nadciśnienie tętnicze. Masaż można praktykować o każdej porze roku i dowolnej porze dnia.

Jakie efekty daje masaż Kobido?

Japoński masaż twarzy Kobido przynosi efekty nie tylko wizualne, ale i zdrowotne. Do tych pierwszych zalicza się przede wszystkim poprawa konturu i uniesienie rysów twarzy, dzięki czemu wygląda się młodziej. Wygładzeniu ulegają zmarszczki i bruzdy, a skóra staje się ujędrniona i oczyszczona. Dzięki swojej intensywności uaktywnia on nerwy, co poprawia przepływ energii w twarzy dając efekt liftingujący. Masaż stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz sprawia, że twarz staje się pełna blasku. Kobido pomaga zniwelować stres i się odprężyć. Może mieć łagodzący wpływ na nawracające bóle głowy, poprawiać jakość snu oraz pracę układu trawiennego. Jest też jedną z technik radzenia sobie ze skutkami bruksizmu. Odpowiedni nacisk masażysty na tkanki, usprawnia przepływ krwi i limfy, poprawiając tym samym koloryt skóry i jej dotlenienie. Regularne wykonywanie masażu Kobido, daje gwarancję długotrwałych i widocznych efektów. Najlepiej jest odbyć co najmniej 12 sesji masażu, w odstępach co dwa tygodnie.