Nasz organizm jest niemal codziennie atakowany przez różne toksyny. Znajdują się one w pożywieniu, powietrzu, detergentach używanych do sprzątania, a nawet w kosmetykach. Dowiedz się jak wykonać detoksykacje i usunąć z organizmu szkodliwe toksyny.

Nagromadzenie toksyn w organizmie

Zdrowy organizm człowieka ma zdolność wydalania większości toksyn, jednak nie zawsze tak jest, bo ma na to wpływ również szkodliwa dieta, zły styl życia, palenie papierosów czy picie alkoholu. Te wszystkie szkodliwe czynniki sprawiają, że wątroba może nie działać najlepiej, a przez co samooczyszczanie organizmu jest zaburzone. Organizm, w którym nagromadziły się toksyny może nie działać prawidłowo. Co więcej, zaburzona praca jelit również może przyczyniać się do powstawania toksyn.

Warto przeczytać: Na oczyszczanie organizmu Untoxin

Objawy nagromadzenie toksyn w organizmie

Po czym poznać, że w naszym organizmie mogło nagromadzić się za dużo toksyn? Główne objawy, które mogą na to wskazywać to: uczucie zmęczenia i rozbicia, problemy ze snem, bóle głowy, spadek odporności, rozdrażnienie i podenerwowanie i słaba przemiana materii, która powoduje problemy ze schudnięciem.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Na szczęście istnieje bardzo wiele sposobów na to, aby pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn. Detoksykacja może polegać na suplementacji lub właściwej diecie i włączenia do swojego codziennego jadłospisu specjalnych produktów i potraw. Jedną ze wspaniałych substancji mających silne działanie detoksykacyjne i oczyszczające jelita jest błonnik pokarmowy. Jeśli chcesz pozbyć się toksyn, to koniecznie włącz go do swojej diety. Błonnik znajduje się m.in. w brokułach, pełnoziarniste produkty zbożowe, rośliny strączkowe oraz orzechy.

Zobacz też: Dieta sokowa

Dieta na oczyszczanie organizmu z toksyn

Na oczyszczanie organizmu z toksyn ma również wpływ picie odpowiednie ilości wody, powinniśmy spożywać jej minimum 2 litry dziennie. Równie pozytywne działanie ma dieta sokowa albo wypijanie przynajmniej raz dziennie zielonego koktajlu np. ze szpinaku, jarmużu, jabłka i cytryny. Warto też w diecie uwzględnić lekkostrawne, zielone sałatki, kaszę jaglaną oraz lekkie zupy. Kolejnym sprzymierzeńcem usuwania toksyn z organizmu są zioła m.in. czystek, pokrzywa  i ostropest plamisty. Warto pić codziennie takie ziołowe napary. Czego warto unikać w trakcie detoksykacji – alkohol, papierosy, kawę i czarną herbatę, mleko oraz czerwone mięso.