Żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny ale i choroba, która potrafi zeszpecić. Są to po prostu żyły, które pod wpływem wielu czynników: wieku, pod wpływem sytuacji np. ciąży, uległy rozszerzeniu. Najczęściej jednak pojawiają się wtedy, kiedy stoisz/siedzisz zbyt długo w jednej pozycji. Żylaki nikogo nie omijają- zarówno kobiety jak i mężczyźni są na nią narażeni.

Przyczyna żylaków

Żylaki nie omijają nikogo- zarówno kobiety jak i mężczyźni są na nią narażeni. Przyczyn żylaków jest wiele: wiek, tryb życia, ciąża, problemy hormonalne a także genetyczne, otyłość, zbyt częste korzystanie z sauny i solariów, a także u osób, które niedawno złamały nogę. Żylaki mogą pojawiać się także przy chorobach nowotworowych, przebytych udarach mózgu, chorobach jelit i nerek, niewydolnościach serca, z wadami serca i zakrzepicy.

Zobacz także: Środki na potencję ranking

Jak się pozbyć żylaków?

Chociaż żylaków które się już pojawiły nie zwalczysz już niczym, to możesz zapobiec powstawaniu kolejnych. Przyczyn żylaków jest wiele, bez względu jednak na przyczynę, powinnaś zainwestować w rajstopy przeciwżylakowe. Są to rajstopy, które pozwalają krwi przepływać i pozwolą choć na chwilę zapomnieć o żylakach. Jednak bezwzględnie powinnaś więcej się ruszać i przejść na dietę, by zgubić zbędne kilogramy. Ulgę przyniesie również odpoczynek z uniesionymi do góry nogami. Kiedy Twoja praca wymaga siedzenia 8 godzin za biurkiem- nie zakładaj nogi na nogę i jak najczęściej rób przerwy.

Leczenie operacyjne

Leczenie operacyjne jest koniecznością  pozwalającą pozbyć się żylaków na długo. Na razie możliwe są dwa wyjścia: leczenie obligatoryjne, które jest stosowane, by pozbyć się małych, niewidocznych gołym okiem żylaków i operacyjne leczenie żylaków. Operacyjne leczenie żylaków jest niezwykle bolesnym zabiegiem i polega na nacięciach, które wykonuje się na nogach i usunięcie żył. Jest również dostępne laserowe usuwanie żylaków. Niestety, operacje usuwania żylaków nie są refundowane przez NFZ.