Jak realizować postanowienia noworoczne? Tradycyjnie styczeń to miesiąc planowania celów do osiągnięcia w Nowym Roku. Niestety z realizacją postanowień noworocznych bywa różnie, dlatego, zanim coś postanowisz, sprawdź, co zrobić, aby ten rok pozwolił Ci zrealizować przynajmniej jedno z nich.

Moje postanowienia na nowy rok

Lista postanowien noworocznych. Jakie są najpopularniejsze postanowienia noworoczne? Niezmiennie od lat, na liście noworocznych postanowień króluje dieta, zmiana trybu życia oraz zerwanie z nałogami. Na nieco dalszy plan wysuwa się poprawa stosunków rodzinnych, znalezienie lepszej pracy, awans, zwiedzanie świata czy powiększenie rodziny.

Zobacz także: Zdrowe Fast foody

Postanowienia noworoczne psychologia

Z psychologicznego punktu widzenia postanowienia noworoczne wielu z nas nie mają szans na spełnienie. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim winna jest nasza ambicja i chęć, aby osiągnąć upragnione cele szybko i bez zbędnych wyrzeczeń, a jest to często niemożliwe.

Jak rzucić palenie i schudnąć?

Postanowienia noworoczne dieta – specjaliści radzą, aby nie stawiać sobie za cel trudnych do wykonania zadań, gdyż już przy pierwszych niepowodzeniach istnieje ryzyko rezygnacji z obranego celu. Kluczem do wypełnienia noworocznych postanowień ma być natomiast metoda małych kroków – jeżeli chcesz schudnąć, nie zakładaj, że pozbędziesz się 30 kg nadwagi w miesiąc, ale rozłóż dietę i wiążące się z nią oczekiwania na kilka miesięcy. Łatwej jest schudnąć kilogram w miesiąc niż 5 kg w 2 tygodnie.

Może Cię zainteresować: Środki na potencję ranking

Postanowienia noworoczne Polaków

Jeżeli stawiasz sobie za cel poprawę sytuacji materialnej, znalezienie lepszej pracy czy rozwój dotychczas zdobytych kwalifikacji także nie rzucaj się na głęboką wodę – metoda małych kroków pomoże Ci uniknąć rozczarowania oraz sytuacji, w której zaczniesz łapać kilka przysłowiowych sok za ogon i nie poradzisz sobie z nadmiarem obowiązków.

Wyjątkiem od reguły jest zrywanie z nałogami – tutaj musisz działać z dnia na dzień! Rezygnacja z nikotyny, alkoholu, innych używek czy słodyczy, które również potrafią uzależniać, a także hazardu, gier komputerowych lub nałogowych zakupów itp. wymaga szybkiej i zdecydowanej reakcji, a jeżeli obawiasz się, że sobie nie poradzisz, zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów, rodziny lub grupy wsparcia także online. Lista noworocznych postanowień nie powinna być długa, a cele na niej zapisane możliwe do zrealizowania.

Ciekawy temat: Krem na rozstępy w ciąży

Jak realizować postanowienia noworoczne? Przede wszystkim w sposób sukcesywny! Najlepiej zaplanować sobie kolejne cele na każdy kwartał roku i w tym okresie realizować tylko jedno postanowienie. Jeżeli zaplanujesz, że schudniesz, zaczniesz ćwiczyć, nauczysz się nowego języka obcego, zrobisz prawo jazdy, przeprowadzisz remont domu i jeszcze na dodatek zajdziesz w ciążę, to realizacji wszystkich tych celów jednocześnie nie ma praktycznie szansy powodzenia.

Jesteśmy bardzo, bardzo ciekawi, jakie są Wasze postanowienia noworoczne? Podzielcie się nimi w komentarzu na naszym profilu na Facebooku. Czekamy!