Biustonosz to element żeńskiej garderoby, który powinien być przede wszystkim wygodny i odpowiednio dopasowany do rozmiaru i wyglądu biustu swojej właścicielki. Dobrze dobrany biustonosz to gwarancja wygodnego użytkowania, ale też pozytywny wpływ na wygląd biustu. Jak prawidłowo dobrać biustonosz, aby dobrze nam służył i aby czuć się w nim komfortowo przez cały dzień?

Dlaczego tak ważny jest dobry dobór biustonosza?

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie dobranie biustonoszu? Przede wszystkim dlatego, że odpowiedni dla naszego biustu stanik sprawi, że nasze piersi będą odpowiednio podtrzymane oraz wyeksponowane i na długo zachowały swój kształt.

Przy wyborze stanika oczywiście dużą rolę mają również walory estetyczne, czyli jego wygląd oraz kolor, ale warto jednak na pierwszym miejscu stawiać w tym wypadku wygodę i dobre dopasowanie do piersi.

Zobacz też: Spalacze tłuszczu dla kobiet

Prawidłowo dobrany biustonosz powinniśmy również kupować ze względów zdrowotnych, gdyż źle dobrany może nawet powodować deformację piersi, otarcia naskórka czy zaburzenia przepływu krwi. Zwłaszcza w przypadku dużego biustu, dobrze dobrany biustonosz wpływa też pozytywnie na kręgosłup.

Jak kupować biustonosz?

Jeśli kupujemy biustonosz możemy skorzystać z porad sprzedawczyń w salonach z bielizną, często oferują one usługi tzw. brafittingu, czyli doboru idealnego biustonosza. Jeśli chcemy same dobrać sobie stanik, to warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Warto przeczytać: Galeria tatuaży damskich

Pamiętajmy, że dobrze dobrany biustonosz nie może być ani za mały, ani za duży. Trzeba więc określić rozmiar idealny dla siebie. W tym celu trzeba zmierzyć obwód pod biustem i odjąć od niego 5 cm – ten wynik będzie oznaczał numer obwodu.

Kolejną wartością, którą musimy znać jest rozmiar miseczki. Tę wartość poznamy mierząc obwód piersi na wysokości brodawek. Jeśli już to zrobimy, to wystarczy odjąć od tego wyniku obwód pod biustem i dobrać miseczkę.

Spis centymetrów z przyporządkowaną miseczką:

– 24 cm – miseczka G
– 22-23cm – miseczka F
– 20-21cm – miseczka DD i E
– 18-19cm – miseczka D
– 16-17cm – miseczka C
– 14-15cm – miseczka B
– 12-13cm – miseczka A