Dietetyk online nie tylko w dobie pandemii

Próbowaliście wielu diet. Poddawaliście się, nie widząc efektów. Pragnąć wsparcia i motywacji, szukaliście… złotego środka? (Korzystając z nieprofesjonalnych porad, typu dieta jabłkowa 7 dni w tygodniu). Być może nie wiedzieliście, że najlepszym złotym środkiem jest – dobra relacja z jedzeniem.

Czym się różni dyplomowany specjalista od diet od pseudo-dietetyków?

Porady dietetyka przez internet okazują się często nieprofesjonalne. Dlaczego? Bo niejeden trener czy dietetyk internetowy w ogóle nie kierują się metodami opartymi na rzetelnych badaniach. Bardzo często skutkuje to nie tylko brakiem pozytywnych efektów. Wprowadzanie niezdrowych czy ekstremalnie niskokalorycznych diet może sprawić, że taka współpraca będzie wręcz szkodliwa – zauważa Michał Wrzosek, indywidualny dietetyk online, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorant na SGGW i wykładowca akademicki. I dodaje, wyjaśniając ideę indywidualnych konsultacji – Dlaczego konsultacja? Bo najważniejsze we współpracy ze mną jest kontakt i wsparcie, którym Cię obdarzę. Dzięki temu osiągniesz swój cel… Bez studiów i doświadczenia nie jest możliwe bycie dobrym dietetykiem. Każdy organizm, każdy z nas jest inny i ma różne potrzeby żywieniowe, a na weekendowym kursie nie da się tego nauczyć.

Nie tylko w pandemii

Czy indywidualna dieta jest w pakiecie z wirtualną, stałą współpracą? Tak, wpiszcie w Google hasło typu dietetyk online cena – wyświetlą Wam się różne opcje konsultacji dietetycznych. To szczególnie wygodne w okresie pandemii, kiedy jesteśmy zamknięci w domach. I wtedy, kiedy zależy nam na szybkim i łatwym kontakcie.

Wirtualny żywieniowiec – co radzi zamiast głodzenia się?

Profesjonalny dietetyk online demistyfikuje częsty mit dietetyczny – realizowanie diety na słynnym liściu sałaty. Otóż nie!, w celu schudnięcia najpierw obliczcie swoje zapotrzebowanie kaloryczne. A potem odejmijcie od niego 10 – 15% całkowitego zapotrzebowania.

Czy jest coś ważniejszego od zrozumienia drugiego człowieka?

Kompetentny dietetyk stara się także zrozumieć swojego klienta. Jego specyficzność. Jeśli klient lubi słodkie potrawy, podsunie mu alternatywę cukrów prostych w postaci słodkich jabłek, truskawek, a lody zastąpi sorbetem. Z kolei fanom awokado zaproponuje awokadowe masło zamiast masła opartego na niezdrowym tłuszczu trans.

A co z tymi, którzy rzucali dietę milion razy?

Właśnie po to są indywidualne konsultacje – poznacie dzięki nim przyczynę swoich dietetycznych niepowodzeń. Często niepowodzenie w diecie generuje nuda. A zatem – zamiast codziennie zmuszać się do jedzenia brokułu, dywersyfikujcie warzywa. A jeśli nazbyt często ulegacie dietetycznym grzechom, to wiedzcie, że największym grzechem dietetycznym nie jest zjedzenie raz na jakiś czas ciastka, lecz rzucenie diety z tego powodu. Zakazując sobie jedzenia słodyczy, nabieracie na nie jeszcze większej ochoty!

Dlaczego ważna jest zbilansowana dieta? – radzi specjalista od diet

Wiemy już, że w czasie odchudzania nie należy poprzestawać na liściu sałaty – ale sałata jako taka nie jest zła! Dobry dietetyk online zaaplikuje zbilansowaną dietę składającą się z warzyw, białka, węglowodanów złożonych, błonnika i zdrowych tłuszczy. Warzywa (powinny stanowić połowę posiłku) wypełnią żołądek, dając uczycie sytości. Przyspieszą metabolizm. Pomogą spalić tłuszcz. Białko wyzwoli termogenezę poposiłkową. A węglowodany złożone wygenerują niski indeks glikemiczny – sprzyjający spalaniu tłuszczów.

Jak łatwo przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Profesjonalny dietetyk online zna (patentowane przez wiedzę i doświadczenie) tricki przyspieszające spalanie tłuszczu. Tricki niezbyt męczące, a skuteczne. Na przykład: picie czarnej lub zielonej herbaty albo kawy przyspiesza metabolizm nawet o 11% oraz rozpad tkanki tłuszczowej o 30%. Z kolei wypicie 0,5l chłodnej wody intensyfikuje metabolizm o 25-30% w ciągu 90min.