Karmienie mlekiem modyfikowanym to wciąż bardzo kontrowersyjny temat. Wiele kobiet nie radzi sobie z presją, jaka jest nakładana na karmienie piersią i rezygnuje z niego. Zdarza się również, że pewne sytuacje, jak stan zdrowia czy przyjmowane leki „decydują” za kobietę. Jak więc karmić mlekiem modyfikowanym? Jak je podawać? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

 

Jak często je dziecko?

Liczba karmień zalecanych dla niemowląt w początkowym okresie wynosi 8–12 na dobę. Ważne jest, aby obserwować takie oznaki jak zwiększona aktywność i silny odruch ssania, a także otwieranie ust czy wystawienie języka. Wtedy zazwyczaj maluch jest głodny.

Dostępny jest schemat karmienia, który określa, ile powinno zjeść niemowlę. Kiedy karmimy mlekiem modyfikowanym, możemy łatwo porównać te ilości do tego, co zostało faktycznie zjedzone – jeśli nie ma żadnej znaczącej różnicy, to nie ma się czym martwić!

Mleko matki z pewnością jest cennym darem, który dostarcza twojemu dziecku składników odżywczych, których potrzebuje, aby rosnąć zdrowe i silne. Ale co jeśli chcesz karmić je czymś innym? Na szczęście istnieje modyfikowane mleko, jak przykładowo Bebilon, które zostało wzbogacone o wszystkie te dodatkowe niezbędne składniki – takie jak witaminy i minerały!

 

Pozycja do karmienia butelką

Im więcej wiesz o karmieniu butelką, tym lepiej! Jedną z tych rzeczy jest to, że dziecko powinno być w pozycji pionowej, kiedy pije z butelki. Ważne jest również, aby nie trzymać dzieci poziomo, a butelek w pozycji pionowej, ponieważ utrudnia to jedzenie, a jednocześnie nie pozwala dobrze kontrolować, ile pokarmu wypływa za jednym razem. Nie chcemy przecież, aby dziecko się zakrztusiło.

 

Jaką butelkę wybrać do karmienia?

Mamy zawsze szukają sposobów, aby jak najlepiej dbać i pielęgnować swoje dzieci. Jedną z największych wątpliwości wśród rodziców jest to, czy szklana, czy plastikowa butelka zapewni większe bezpieczeństwo, gdy przyjdzie czas na karmienie dziecka? Chociaż obie opcje mają wiele zalet, mogą być też pewne wady, w zależności od tego, czego oczekujesz od swojego produktu! Szklane butelki mogą wydawać się bardziej ekonomiczne, plastikowe należy częściej wymieniać i są bardziej podatne na wysokie temperatury. Na początku butelki mogą być niewielkie (wystarczy 100 ml), z czasem są zwiększane – razem z zapotrzebowaniem dziecka na pokarm.

Karmienie mlekiem modyfikowanym z pewnością nie jest bardzo trudne, ale wymaga odpowiedniego przygotowania, aby wszystko szło po naszej myśli.