Każdy powinien wiedzieć, że codzienne mycie zębów jest podstawą zdrowego i pięknego uśmiechu. Czy jednak każdy wie na pewno dokładnie jak dbać o higienę jamy ustnej? Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Sprawdź jak prawidłowe mycie zębów powinno być codziennie wykonywane.

Warto przeczytać: Ranking środków wybielających zęby

Higiena zębów to przede wszystkim ich codzienne mycie. Powinniśmy tę czynność wykonywać przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Zawsze należy myć zęby po posiłku, a nie przed, a już szczególnie wieczorem – nigdy nie kładźmy się spać bez wyszczotkowania zębów, bo nocą bakterię bardziej się rozprzestrzeniają. Mycie zębów powinno być wykonywane przede wszystkim dokładnie, tylko wtedy higiena zębów jest zachowana.

Podstawą jest właściwa szczoteczka do zębów. Prawidłowe mycie zębów powinno być wykonywane delikatnie, ale jednocześnie starannie. Nie możemy mocno pocierać zębów, gdyż ich powierzchnia jest podatna na uszkodzenia, a do tego możemy podrażnić dziąsła. Najlepsza szczoteczka to ta miękka lub średnia, gdyż twarda może być zbyt „agresywna” dla delikatnego szkliwa. Jeśli chodzi o szczoteczki elektryczne, to najlepsza jest soniczna, gdyż pozwala dokładnie czyścić przestrzenie międzyzębowe.

Zobacz też: Aparat ortodontyczny porady

Dodatkowym wzmocnieniem działania pasty do zębów jest użycie płynu do płukania ust, który niszczy bakterię (nie musimy go używać po każdym myciu) oraz nici dentystycznej, za pomocą której pozbędziemy się zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Prawidłowe mycie zębów to również czas, który temu poświęcimy – nie należy tego robić zbyt krótko i tylko przypadkowo ruszać szczoteczką.  Co istotne, zęby należy czyścić również wewnątrz, gdyż znajdują się tam miejsca, które mogą zbierać resztki jedzenia. Kilka razy w tygodniu należy również wyczyścić język.

Przeczytaj także: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Jak dbać o higieną jamy ustnej? Oprócz dokładnego i starannego szczotkowania należy pamiętać też o tym, aby przynajmniej raz w roku odwiedzić stomatologa i zrobić swoim zębom dokładny przegląd. Aby zęby zostały dokładnie oczyszczone można również skorzystać z zabiegu piaskowania, który usuwa osad.