Zimą nasze dłonie wymagają szczególnej ochrony i pielęgnacji. Niska temperatura na zewnątrz oraz suche powietrze w pomieszczeniach negatywnie wpływają na wygląd skóry, również tej na dłoniach. W jaki sposób dbać zimą o dłonie, aby wyglądały ładnie i zadbanie i były naszą wizytówką?

Dbaj o dłonie przy codziennych czynnościach

Zimą skóra na dłoniach może nie wyglądać zbyt estetycznie – zaczerwienienia, pęknięcia i wysuszenia, to najczęstsze problemy o tej porze roku. Jednak można temu zaradzić, ponieważ jeśli będziemy regularnie trzymać się kilku podstawowych zasad, to możemy uniknąć problemu wysuszonych dłoni.

Zimą warto chodzić w rękawiczkach, ponieważ mróz bardzo negatywnie wpływa na dłonie, a poza tym w ten sposób unikniemy odmrożeń i ich konsekwencji. Skóra na dłoniach jest bardzo cienka i delikatna, więc nie można jej narażać na niskie temperatury. Kolejną ważną kwestią jest mycie rąk, a właściwe produkty, których do tego celu używamy. Warto zadbać o to, aby mydła do rąk były delikatne i miały odpowiednie pH. Jeśli sprzątamy, myjemy naczynia itd., to warto pamiętać o używaniu rękawiczek ochronnych.

Zobacz też: Manicure japoński – jak go wykonać?

Krem do rąk o bogatym składzie

Kolejną istotną kwestią jest wybór dobrego kremu do rąk, który zapewni dłoniom ochronę oraz regenerację. Aby krem dobrze działał zimą warto wybierać produkty z zawartością odpowiednich składników. Jakie składniki powinny znaleźć się w kremach na zimę? Na pewno są to witaminy, zwłaszcza A i E, można też używać maści witaminowej z apteki, która ma duże stężenie tych składników.

Kolejnym pożądanymi składnikami są gliceryna i mocznik, które nawilżają i chronią przed utratą wody. Dobrze aby w kremie znalazła się też łagodząca podrażnienia i zaczerwienienia alantoina. Podobnie działa też d-panthenol, który również powinien znaleźć się w kremie czy balsamie do rąk.

Warto przeczytać: Skrzyp polny tabletki opinie

Domowe SPA dla dłoni

Zimą możemy również zrobić dla swoich dłoni nieco więcej niż tylko regularne używanie kremu do rąk i stosować przynajmniej raz w tygodniu specjalną maseczkę, która świetnie nawilży i zregeneruję naskórek. Maseczki możemy zrobić w domu z wykorzystaniem naturalnych składników. Aby maseczka dobrze się wchłonęła i miała szansę lepiej zadziałać, warto wcześniej zrobić peeling dłoni. Jak go wykonać? Wystarczy kilka łyżeczek cukru wymieszać z jakimś naturalnym olejem np. oliwą z oliwek albo olejem kokosowym, nałożyć na dłonie delikatnie je masując, a następnie spłukać i nałożyć maseczkę.

Maseczkę możemy wykonać np. z żółtka jaja i oliwy, taki kompres odżywczy świetnie sprawdzi się na dłoniach. Kolejnym pomysłem na naturalną maseczkę jest użycie miodu, mleka i cytryny – wystarczy rozpuścić w ciepłym mleku miód i dodać kilka kropel soku z cytryny.