Jak ćwiczyć pilates?- Nie oszukujmy się- samymi tabletkami i dietą niewiele zdziałamy, więc jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, musimy zacząć się ruszać. Ruszać w każdym tego słowa znaczeniu. Możemy jeździć na rowerze, uprawiać jogę, uprawiać gimnastykę, chodzić na siłownię dwa razy w tygodniu, skakać na skakance… możemy też ćwiczyć pilates.

Co to jest pilates?

Pilates to zestaw nieskomplikowanych ćwiczeń, które łączą w sobie ćwiczenia siłowe, elementy baletu i jogi. Do tego możesz wykonać je samodzielnie w domu i nie musisz już biegać na kolejne ćwiczenia. Pilates ćwiczysz w wolnej chwili.

Co daje pilates?

Ćwicząc pilates korzysta przede wszystkim Twoje ciało. Wzmacniasz mięśnie głębokie, wyrabiasz prawidłową postawę. To także dobry trening dla mięśni Twojego brzucha, dzięki ćwiczeniom brzuch stopniowo staje się płaski. Ponadto pilates dobrze wpływa na kręgosłup, może pomóc w zwalczeniu bólu kręgosłupa, co dokucza osobom pracującym w pozycji siedzącej.

Pilates to zestaw a więc możemy wybrać w zależności od partii ciała: ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia wzmacniające kręgosłup- dla tych, co chcą wyrobić prawidłową postawę , ćwiczenia na płaski brzuch; dla tych, co chcą wyrzeźbić brzuszek

Korzyści z treningu pilates

Gdy tylko zdecydujesz się na trening, możesz zacząć od razu. Zobacz, jakie korzyści to przynosi:

– przede wszystkim relaksuje

– uczysz się prawidłowo oddychać

– wysmuklasz sylwetkę

– stajesz się odporna

– wzmacniasz kręgosłup i brzuch

– uczysz się płynności ruchów

Jak ćwiczyć pilates- ćwiczenia dla początkujących

Półksiężyc

Siad prosty, lekko zgięte nogi. Powoli opuszczamy tułów starając się dotknąć podłogi łopatkami. Wykonujemy wdech. Przy wydychaniu powietrza wracamy do pozycji wyjściowej, starając się dotknąć palcami swoich stóp. Pamiętamy, że nie wolno przy tym odrywać stóp od ziemi. Wykonujemy 20 powtórzeń.