Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym czy warto mieć w swoim domu inhalator. Powyższe rozważania kończą się zazwyczaj wtedy, gdy w domu pojawia się małe dziecko lub w sytuacji gdy u któregoś z domowników zostaje zdiagnozowana przewlekła choroba związana z drogami oddechowymi. Jeśli często zmagamy się z katarem czy męczącym kaszlem warto zainwestować w tego typu urządzenie i podjąć walkę ze skutkami przeziębienia.

Inhalator – niezastąpiony pomocnik w walce z chorobą

Jeszcze do niedawna inhalator towarzyszył wyłącznie astmatykom oraz alergikom. Dzięki coraz większej dostępności leków wziewnych, z pomocą nebulitatora zwalczymy także: męczący kaszel, uciążliwy katar, a nawet zapalenie zatok. Poza szerokim spektrum zastosowań, inhalacje mają jedną ważną zaletę o której należy wspomnieć – działają miejscowo, dostarczając lek do zmienionych chorobowo miejsc.

Ponadto nowoczesny inhalator Intec jest niezwykle poręczny i wyróżnia się prostotą użytkowania. Do tego są to produkty dostępne cenowo, na które może pozwolić sobie praktycznie każdy konsument. To sprawia, że nebulizatory wykorzystywane jeszcze do niedawna wyłącznie w szpitalach, coraz częściej goszczą w naszych domach. Leczenie przy pomocy inhalatora gwarantuje nam ten plus, że dzięki niemu minimalizuje się prawdopodobieństwo wystąpienia miejscowych oraz układowych skutków ubocznych stosowania leku, co często ma miejsce w trakcie stosowania tradycyjnych środków leczniczych. Pamiętajmy o tym, że przyjmowanie leków z wdychanym powietrzem wymaga ścisłego trzymania się instrukcji obsługi konkretnego urządzenia.

Przeczytaj także: Czeska apteka internetowa adipex retard 75 mg – Meridia 15 mg Czechy

Inhalator Intec – kiedy stosować?

Inhalator należy stosować podczas przewlekłych chorób dróg oddechowych. Najczęściej występującymi są:

  • astma,
  • katar wywołany przez alergię,
  • wszelkiego rodzaju alergie wziewne,
  • przewlekłe zapalenie zatok,
  • zapalenie płuc i oskrzeli,
  • przewlekłe choroby krtani, nosa oraz gardła.
  • Przeciwwskazaniem do stosowania tego rodzaju urządzeń, oprócz alergii na związki
  • występujące w parze wodnej może być np. niewydolność serca, wysoka gorączka i
    nowotwory.

Jak wybrać dobry model?

Aktualnie na rynku znajdziemy ogromną ilość urządzeń służących do inhalacji. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego inhalatora z nebulizatorem. To właśnie w tym modelu płyn zostaje rozbity na mniejsze drobinki i w takiej postaci jest on dostarczony do dróg oddechowych. Należy pamiętać o tym, aby podczas zakupów zwrócić szczególną uwagę na parametry urządzenia. W tym przypadku niezwykle ważna jest także wielkość cząsteczek w aerozolu wytwarzanym przez inhalator.

Poprawnie przeprowadzony zabieg inhalacyjny może trwać nawet kilkanaście minut. Jak wiadomo, dla osób dorosłych nie jest to żaden problem. Inaczej jest jednak w przypadku gdy ze sprzętu korzysta kilkuletnie dziecko, które może mieć problem z wytrzymaniem dłuższy czas w bezruchu. Dlatego przed zakupem powinniśmy sprawdzić, jaką szybkość inhalacji gwarantuje nam wybrany przez nas model – im wyższa, tym lepiej. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się inwestycja w sprzęt z możliwością regulacji przepływu.

Pamiętajmy także o zapoznaniu się z danymi technicznymi, które odpowiadają za poziom hałasu. Najcichsze modele pracują na poziomie ok. 40 dB, a nowoczesne inhalatory
ultradźwiękowe są praktycznie niesłyszalne.

Tryb pracy inhalatora

Tryb pracy inhalatora jest ogromnie ważny, ponieważ informuje nas o tym, czy urządzenie może pracować nieustannie czy w sposób przerywany – np. po upływie kilkunastu minut
najlepiej wyłączyć urządzenie. Jeśli jednak szukamy sprzętu medycznego, który ma być wykorzystywany w szpitalu, przychodni czy hospicjum warto zainwestować w inhalatory przystosowane do ciągłej pracy. Możemy być pewni, że ten parametr zapewni bezpieczeństwo osobom pod naszą opieką. Inhalator Intec to nowoczesne urządzenie, które daje nam wiele możliwości. Korzystanie z niego pozwala nam na leczenie, diagnostykę, a także profilaktykę. Warto dodać, że nowoczesne modele, które są aktualnie dostępne na rynku są poręczne i niezwykle proste w użyciu. To właśnie te właściwości sprawiają, że na kupno nebulizatora decyduje się coraz więcej osób.